search
REKLAMA
Znalezione w sieci

THORA z filmów MARVELA mógł zagrać ktoś inny. Wczesna grafika koncepcyjna

Łukasz Budnik

29 czerwca 2020

REKLAMA

Dziś trudno sobie wyobrazić Thora granego przez innego aktora niż Chris Hemstworth. Australijczyk wciela się w superbohatera Marvela od czasu Thora z 2011 roku, a rolę tę otrzymał dwa lata przed premierą filmu. Nie był jednak pierwszym wyborem twórców.

Jednym z kandydatów do roli Thora był Kevin McKidd, aktor znany z takich produkcji jak Chirurdzy (wciela się tam w Owena Hunta) i Rzym. O występ w filmie Kennetha Branagha walczył jeszcze w 2008 roku. To właśnie on posłużył grafikowi Charliemu Wenowi jako model do grafiki koncepcyjnej. Zobaczycie ją poniżej, wraz z zestawieniem zdjęć McKidda i Hemswortha:

Kevin McKidd i Chris Hemsworth

Co ciekawe, kandydatem do roli Thora był też… wcielający się ostatecznie w Lokiego Tom Hiddleston, który nagrał nawet próbne materiały. Część z nich zobaczycie w nagraniu poniżej (to fragment dodatków do wydania Blu-ray filmu Thor: Mroczny świat):

Czy według was Chris Hemsworth dobrze odnalazł się w roli Thora? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA