search
REKLAMA
News

PTAKI NOCY – pierwsze reakcje na film. “DEADPOOL z odrobiną Tarantino”

Łukasz Budnik

30 stycznia 2020

REKLAMA

Pierwsi widzowie mieli już okazję obejrzeć Ptaki Nocy (i fantastyczną emancypację pewnej Harley Quinn), wobec czego na Twitterze pojawiły się reakcje na nowy film DC, w którym bohaterka grana przez Margot Robbie łączy siły z  Black Canary, Huntress i Renee Montoyą aby powstrzymać antagonistę o pseudonimie Black Mask (w tej roli Ewan McGregor).

Widzowie chwalą sceny akcji i zapewniają, że przez cały seans towarzyszył im uśmiech od ucha do ucha. Ptaki Nocy to znacznie lepszy film, niż kinowy debiut Harley Quinn, czyli Legion samobójców, między innymi dlatego, że dostajemy wgląd w życie kobiecej antagonistki. Kilka razy podkreślono, że Margot Robbie jest w swojej roli znakomita, choć reszta obsady także sprawdza się świetnie. W jednej z opinii czytamy, że film jest Deadpoolem z domieszką Tarantino. Słowem: bardzo dobra zabawa okraszona udanym soundtrackiem. Nie zabrakło też nieco chłodniejszych głosów, mówiących o nierównym tempie i niezręcznym zawiązaniu akcji.

Poniżej kilka pojedynczych opinii. Okaże się, czy oficjalne recenzje również będą pozytywne, a DC będzie mieć na koncie kolejną udaną odsłonę.

https://twitter.com/MillicentOnFilm/status/1222631860683132933

“Ptaki Nocy Cathy Yan to świetna celebracja kobiecej solidarności, z jednymi z moich ulubionych scen walk w ostatnim czasie. Uśmiech towarzyszył mi przez cały seans.”

“Zwycięskie postaci, ponadprzeciętna akcja i świetny soundtrack skrępowane przez nierówny ton i tempo. Dziewczyny najlepsze są razem, mają jednak niewystarczająco wspólnych scen. Huntress w wykonaniu Mary Elizabeth Winstead to MVP.”

“Jako fanka Harley która dorastała z DC, jestem bardzo zadowolona. Pewnie nie wszystkim się tak spodoba. Słyszałam głosy mówiące o tym, że film przypadł do gustu i o tym, że był po prostu w porządku.”

https://twitter.com/rustypolished/status/1222634218682867712

Ptaki Nocy są świetne. Harley jest dokładnie taką postacią, jaką powinien być ludzki animek, Black Mask kradnie sceny, Dinah, Helena, Cass i Renee rządzą. Seans był wszystkim, czego chcę od filmów DC.”

Ptaki Nocy można opisać jednym słowem: ZABAWA! Komiks o Harley Quinn, który ożył (to jej film). To Deadpool od DC, z domieszką Tarantino. Nie mogłem nacieszyć się Black Maskiem McGregora, zabawny, ekscentryczny i szaleńczo żałosny.”

Czekacie na premierę tego filmu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA