search
REKLAMA
News

Psycholożka zeznająca jako świadek AMBER HEARD twierdzi, że Johnny Depp często atakował aktorkę

Wczoraj rozpoczęły się przesłuchania świadków Amber Heard.

Łukasz Budnik

4 maja 2022

depp heard 1
REKLAMA

Wczoraj odbył się kolejny dzień przesłuchań podczas głośnego procesu Amber Heard i Johnny’ego Deppa. Przypomnijmy, że aktor pozwał aktorkę o zniesławienie i żąda od niej 50 milionów dolarów. Depp próbuje udowodnić, że napisany przez Heard artykuł dla Washington Post, gdzie zarzuca mu, że używał przemocy psychicznej i fizycznej (choć nie wymienia go z nazwiska), miał katastrofalny wpływ na jego karierę. Aktor utrzymuje też, że to Heard znęcała się nad nim.

Wczoraj zakończyły się przesłuchania świadków Deppa, a prawnicy Heard – zgodnie z przewidywaniami – wnieśli o oddalenie sprawy, czemu odmówiła sędzina Penny Azcarate. Rozpoczęły się zatem zeznania świadków Heard. Jako pierwsza pojawiła się psycholożka sądowa Dawn Hughes. To już druga specjalistka w tej dziedzinie, która zeznaje podczas procesu. Kilka dni temu w roli świadka Deppa wystąpiła doktor Shannon Curry, która opowiedziała m.in. o tym, że zdiagnozowała u Heard dwa zaburzenia osobowości (więcej tutaj). Doktor Hughes przez kilka godzin przepytywana była przez główną prawniczkę Heard, Elaine Bredehoft. W trakcie swoich zeznań opowiedziała o tym, że według niej Heard cierpi na zespół stresu pourazowego (co wykluczała Curry) i że według niej aktorka wielokrotnie padała ofiarą przemocy seksualnej. Psycholożka wspomniała o sytuacjach, gdy Depp zmuszał Heard do seksu oralnego, lub zrywał z niej ubrania i chciał z nią uprawiać seks, a gdy pod wpływem narkotyków i alkoholu nie był w stanie osiągnąć wzwodu, wściekał się i był agresywny. Mówiła też o sytuacji, gdy Depp miał penetrować Heard butelką, a aktorka “myślała o tym, żeby to nie była ta rozbita”.

Hughes przytaczała kolejne przykłady, gdy Depp miał bić Heard, dusić ją, popychać na ścianę, kopać po plecach i szarpać. Wspomniała też o tym, że Depp chciał kontrolować Heard, zarówno w życiu, jak i zawodowo, a także wyzywał ją. Hughes przekazała, że Heard nigdy nie była jej klientką, ale w ramach sprawy miała okazję przeprowadzić badania aktorki i nie zgadza się z twierdzeniem Curry, że Heard może wyolbrzymiać zdarzenia. Psycholożka zahaczyła o wątek, że Heard używała “lekkiej przemocy” w stosunku do Deppa, twierdząc, że był to efekt traumy. Hughes powiedziała też, że żaden terapeuta nie zdiagnozował u Heard zaburzeń typu borderline, za to przynajmniej dwóch lekarzy martwiło się, że stan Heard może się pogorszyć, jeśli Depp nadal będzie przemocowy.

Zeznania Hughes wzbudziły niesmak widzów oglądających sprawę i kibicujących Deppowi. Zwracają oni uwagę, że rozmowa psycholożki z prawniczką brzmiała jak wyćwiczona, a żadne z jej stwierdzeń na temat zachowania Deppa (sprzecznych z tym, co zeznawali jego świadkowie), nie jest podparte dowodami, stanowiąc jedynie relację tego, co usłyszała od aktorki. Krytykowany jest także fakt, że psycholożka mówiąc o ofiarach przemocy sugeruje, że mogą nimi paść tylko kobiety. Pojawiają się nawet teorie, że Hughes zeznawała według przygotowanego w notatkach scenariusza.

Dziś Hughes zostanie przepytana przez prawników Deppa. Niewykluczone, że zeznawać będzie także sama Heard.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA