search
REKLAMA
News

Do sieci trafił kolejny zwiastun serialu OBI-WAN KENOBI

Obi-Wan Kenobi zadebiutuje 25 maja.

Łukasz Budnik

4 maja 2022

OBI WAN KENOBI
REKLAMA

Trwa kampania promocyjna nadchodzącego miniserialu Obi-Wan Kenobi. Z okazji Star Wars Day pokazano kolejny zwiastun produkcji.

Przypomnijmy, że akcja serialu została osadzona 10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów, a więc 9 lat przed Nową nadzieją, w czasie, gdy Kenobi przebywał na Tatooine. Fabuł opowie o misji ratunkowej, której podejmie się Jedi. Doprowadzi ona do kolejnego starcia z Darthem Vaderem, w którego raz jeszcze wcieli się Hayden Christensen. Tak w 2020 roku aktor komentował swój udział w serialu:

Granie Anakina Skywalkera było niesamowitą podróżą. Oczywiście Anakin i Obi-Wan nie dogadywali się najlepiej, gdy widzieliśmy ich po raz ostatni… To będzie interesujące, zobaczyć, co przygotowała dla nas niesamowita reżyserka, jaką jest Deborah Chow. Ekscytuje mnie perspektywa ponownej współpracy z Ewanem. Dobrze jest wrócić.

Oprócz McGregora i Christensena, w serialu pojawią się jeszcze między innymi Joel Edgerton i Bonnie Piese, powtarzając swoje role Owena i Beru Lars, grane przez nich w dwóch prequelach, oraz Rupert Friend, Sung Kang, Indira Varma i Moses Ingram, która wcieli się w inkwizytorkę Revę. Reżyserią odcinków zajęła się Deborah Chow, scenariusz napisali m.in. Hannah Friedman i Joby Harold, a motyw przewodni skomponował John Williams. Obi-Wan Kenobi zadebiutuje 25 maja.

kenobi plakat 2

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA