search
REKLAMA
News

DANIEL RADCLIFFE jako “Weird Al” Yankovic w pierwszym zwiastunie biografii muzyka

Film zadebiutuje jesienią.

Łukasz Budnik

4 maja 2022

radcliffe weird al zwiastun
REKLAMA

Zbliża się premiera biografii słynnego muzyka, aktora i satyryka “Weird Ala” Yankovica. W filmie nakręconym dla platformy Roku, zatytułowanym WEIRD: The Al Yankovic Story, tytułową rolę gra Daniel Radcliffe.

Yankovic to najlepiej sprzedający się artysta komediowy w dziejach oraz pięciokrotny laureat Grammy i jeden z trzech artystów, którzy w każdej z ostatnich czterech dekad zdołali trafić na pierwsze miejsce listy top 40 przebojów (poza nim osiągnęli to Michael Jackson i Madonna). Na koncie ma takie hity, jak “Amish Paradise”, “Eat It” czy “Like a Surgeon”, będące parodiami piosenek innych artystów. Biografia skupi się na różnych elementach życia Yankovica. Zobaczymy jego dzieciństwo, drogę do sławy, wzrost popularności, a także życie prywatne.

Oprócz Radcliffe’a, w filmie wystąpią ile Julianne Nicholson jako Mary Yankovic (matka Ala) Toby Huss jako Nick, jego ojciec, oraz Rainn Wilson jako Dr. Demento. Z kolei Evan Rachel Wood zagra Madonnę.

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu:

Projekt wyreżyserował Eric Appel (Biuro), który ma już na koncie krótkometrażowy projekt poświęcony Yankovicowi z 2010 roku (wówczas w muzyka wcielił się Aaron Paul). Appel napisał scenariusz wraz z Yankovicem, który stwierdził, że jest zachwycony, że gra go Radcliffe.

Film zadebiutuje jesienią.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA