search
REKLAMA
News

Powstanie kontynuacja LABIRYNTU Jima Hensona. Wybrano już reżysera

Łukasz Budnik

26 maja 2020

REKLAMA

“Deadline” poinformowało, że TriStar Pictures przygotowuje kontynuację Labiryntu Jima Hensona. W filmie z 1986 roku zagrali David Bowie i Jennifer Connelly, a sama produkcja po latach zyskała kultowy status i doczekała związanych z nią komiksów, książek oraz gier. Fani zbierają się też na specjalnych pokazach filmu, a nawet uczestniczą w dedykowanym mu balu przebierańców. Studio wybrało już reżysera – to Scott Derrickson, który ma na koncie między innymi Egzorcyzmy Emily Rose oraz Doktora Strange’a.

Kilka miesięcy temu Derrickson porzucił reżyserię sequela przeboju Marvela, pozostając jedynie na stanowisku producenta (za kamerą stanie ostatecznie Sam Raimi). Nad scenariuszem kontynuacji Labiryntu pracować będzie Maggie Levin, która stworzyła do tej pory takie produkcje jak Into the Dark oraz My ValentineOryginał pisał Terry Jones.

Wieści o potencjalnej kontynuacji filmu Hensona pojawiały się już kilka lat temu – z projektem wiązani byli między innymi Fede Álvarez (Martwe zło z 2013 roku) oraz syn Bowie’ego, Duncan Jones. Ten ostatni zaprzeczył jednak swojemu udziałowi. Fabuła oryginalnego filmu opowiadała o losach 15-letniej Sary, która musi przedostać się przez wielki labirynt, aby uratować swojego brata porwanego przez króla goblinów. 

Czekacie na kontynuację?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA