search
REKLAMA
News

PORNHUB pokaże swój pierwszy niepornograficzny FILM DOKUMENTALNY. Powstawał kilkanaście lat

Łukasz Budnik

4 marca 2020

REKLAMA

Jak poinformowało “Variety”, PornHub jeszcze dziś ma udostępnić światu pierwszy film dokumentalny w ich dystrybucji. Autorem produkcji jest Leilah Weinraub, artystka zajmująca się sztuką konceptualną. Dokument, zatytułowany Shakedown, opowiada o klubie ze striptizem przeznaczonym dla czarnoskórych lesbijek.  

Weinraub zaczęła realizować swój film  już w 2002 roku, a z nakręconego materiału zmontowany został ostateczny kształt produkcji. Shakedown opisywany jest jako strumień świadomości i humorystyczne, informacyjne spojrzenie na subkulturę. Autorka dokumentu stwierdziła, że chciała dodać coś od siebie do bogactwa subkultur Los Angeles. Film był już pokazywany w ramach wystaw sztuki, ale dopiero teraz trafi do szerokiej dystrybucji – PornHub będzie udostępniać go przez miesiąc za darmo, później zaś będzie można go zobaczyć między innymi na iTunes.

 

PornHub nie pierwszy raz pomaga twórcom w pokazywaniu ich dzieł publice – z portalem współpracowała już aktorka Bella Thorne, która zrealizowała z jego pomocą swój debiut reżyserski. Shakedown nie jest jednak przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. Weinraub wyraziła ekscytację, że jej film będzie dostępny na portalu który dziennie odwiedza 115 milionów osób. Dyrektor portalu stwierdził zaś, że PornHub chce być traktowany jako strona, która wspiera sztukę i udostępnia u siebie rozmaite treści.

To nie pierwszy raz, gdy Weinraub i PornHub nawiązali współpracę – w 2016 wspólnie działali przy odzieżowej marce Hood By Air. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA