search
REKLAMA
News

Pierwsze kadry z THE MATRIX RESURRECTIONS! Zwiastun w tym tygodniu

Czwarty “Matrix” zadebiutuje w grudniu.

Łukasz Budnik

7 września 2021

REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się premiera czwartego filmu z serii Matrix, zatytułowanego The Matrix: Resurrections. Ruszyła kampania promocyjna i strona internetowa widowiska, a wraz z nią do sieci trafiły kadry z krótkich zapowiedzi dostępnych w witrynie.

Poniżej kilkanaście kadrów, przykładowa zapowiedź ze strony i oficjalny teaser. W najbliższy czwartek wreszcie zobaczymy pełny zwiastun filmu. Przypominamy, że jego opis trafił do sieci po tym, jak zaprezentowano go na CinemaCon (uwaga na potencjalne spoilery!):

Trailer rozpoczyna się od sceny, w której Thomas Anderson (Keanu Reeves) mówi swojemu terapeucie (Neil Patrick Harris), że miał sny, które nie były tylko snami. Bohater wyczuwa, że ze światem jest coś nie tak, ale nie pamięta, czym jest Matrix. Później wpada w kawiarni na kobietę (Carrie-Anne Moss). Oboje wyczuwają więź między nimi, ale się nie pamiętają. Anderson w ciągu dnia łyka niebieskie tabletki i zastanawia się, dlaczego wszyscy wokół bezustannie wpatrują się w swoje telefony. W końcu spotyka mężczyznę (Yahya Abdul-Mateen II) który przypomina Morfeusza – ten daje mu czerwoną tabletkę. Zwiastun pokazuje później sceny, w których Neo walczy z kimś podobnym do Morfeusza i znajduje się w inkubatorze, a po spojrzeniu w lustro widzi starszą wersję siebie. Bohater zatrzymuje też pocisk za pomocą telekinezy.

Sprawdźcie oficjalną stronę, gdzie po kliknięciu na pigułki zobaczycie różne zapowiedzi.

O filmie w samych superlatywach wypowiadali się aktorzy w nim występujący. Reeves stwierdził w jednym z wywiadów, że Wachowski napisała piękny scenariusz, a Yahya Abdul-Mateen II jest pewny, że widzom spodoba się nowa odsłona. Z kolei Jessica Henwick zapowiedziała, że nowe widowisko będzie równie przełomowe, jak oryginał.

Kilka miesięcy temu film został już wyświetlony na pokazie testowym. Użytkownik Twittera posługujący się pseudonimem vieweranon napisał wówczas swoje ogólne wrażenia po seansie:

Dziś po południu odbył się pokaz “Matrix Resurrections” i jest to film dziwny, świadomy, angażujący, zaskakująco zabawny i ponadprzeciętnie ambitny. Spodziewam się, że opinie będą mocno mieszane, ale niektórzy go naprawdę pokochają. To film Lany Wachowski w stylu “Atlasu chmur”, nie “Jupitera: Intronizacji”.

Premiera czwartego Matrixa jest zaplanowana na 22 grudnia, a film trafi zarówno do kin, jak i na platformę HBO Max. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA