search
REKLAMA
News

Aktor z GRY O TRON w serialowym WŁADCY PIERŚCIENI. Zagra antagonistę?

Łukasz Budnik

22 października 2019

REKLAMA

Kolejne informacje w sprawie serialu Władca Pierścieni, przygotowanego przez stację Amazon. Obsadzono kolejną rolę – do obsady dołączył znany z Gry o tron Joseph Mawle. 

Amazon nie skomentował tej wiadomości, ale według “Deadline” Mawle zagra Orena, głównego antagonistę serialu. Aktor wystąpi w nim wraz z Willem Poulterem i Markellą Kavenagh. Kolejni członkowie obsady zostaną dopiero ogłoszeni.

Mawle wcielał się w Grze o tron w Benjena Starka.

Serial Amazona ma liczyć 20 odcinków. Jest to, jak na dzisiejsze standardy, niemała liczba. Akcja serialu nie będzie skupiać się na wydarzeniach znanych już z filmu Petera Jacksona. Osadzona zostanie w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron doszedł do władzy. Według Shippeya Amazon ma wolną rękę jeśli chodzi o uzupełnianie informacji nieopisanych przez Tolkiena, ale nie mogą przeinaczać tego, o czym nadmienił w swoich książkach.

W zespole kreatywnym są osoby, które pracowały przy takich serialach jak Gra o tron, Zakazane imperiumStranger Things Breaking BadPierwsze dwa odcinki reżyseruje J.A. Bayona (Jurassic World: Upadłe królestwo. 

Mówi się, że cały projekt ma kosztować miliard (!) dolarów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA