search
REKLAMA
News

Lucasfilm ogłasza nowe projekty STAR WARS, w tym serial o Ahsoce Tano

Łukasz Budnik

11 grudnia 2020

REKLAMA

Wczoraj odbyła się konferencja Disneya dla inwestorów, na której ogłoszono nowe produkcje ze świata Marvela oraz Gwiezdnych wojen. Szykuje się sporo atrakcji dla fanów obu marek, mamy bowiem zobaczyć po 10 nowych seriali w każdej z nich – tym razem skupmy się na tej drugiej.

Wielkie powodzenie The Mandalorian sprawiło, że Lucasfilm szykuje na najbliższe lata aż 10 oryginalnych seriali. Wśród nich zobaczymy Ahsokę, produkcję o Ahsoce Tano, którą zagra Rosario Dawson (akcja serialu ma być osadzona w czasach The Mandalorian), spin-off The Mandalorian pt. Rangers of the New Republic oraz Lando, opowiadający oczywiście o Lando Carlissianie, choć nie potwierdzono jeszcze, że ponownie zagra go Donald Glover. Z kolei w serialu o Obi-Wanie Kenobim powróci Hayden Christensen.

W kolejce czekają także filmy i seriale animowane. Swoją produkcję otrzymają R2D2 i C3PO (A Droid Story), a ponadto widzowie mogą liczyć na thriller The Acolyte oraz Visions, antologię historii anime. Na konferencji udostępniono zwiastun Star Wars: The Bad Batch, serialu o eksperymentalnych klonach:

Zapowiedziano też kolejne filmy – potwierdzono, że jeden z nich (Rogue Squadron, opowiadający o pilotach myśliwców) wyreżyseruje Patty Jenkins, autorka Wonder Woman, a premiera zaplanowana jest na Boże Narodzenie 2023 roku – więcej tutaj. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, kolejny film przypadnie Taice Waititiemu.

Pokazano także klip promujący serial Andor, skupiający się na Cassianie Andorze, granym przez Diego Lunę bohaterze znanym już z Łotra 1.

Na którą z zapowiedzianych produkcji czekacie najbardziej?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA