search
REKLAMA
News

Keanu Reeves wspomina, że przy tworzeniu filmu MATRIX ZMARTYCHWSTANIA “prawie nie robiono prób”

Keanu Reeves podkreśla, że Lanie Wachowski bardziej chodziło o tworzenie.

Łukasz Budnik

1 grudnia 2021

matrix keanu
REKLAMA

Zbliża się premiera czwartego filmu z serii Matrix, zatytułowanego Matrix Zmartwychwstania. W najnowszym numerze Entertainment Weekly znajdziemy tekst poświęcony widowisku Lany Wachowski, a w nim wypowiedzi aktorów, w tym oczywiście Keanu Reevesa, który powrócił do roli Neo. 

Aktor opowiedział o tym, jak realizacja filmu różniła się od tworzenia oryginalnej trylogii. W artykule EW czytamy:

Reeves wspomina, że w trylogii [Wachowski] była bardziej za monitorem, a przy “Zmartwychwstaniach” czynnie decydowała o ruchach kamery i była bardziej zainteresowana tworzeniem niż próbami. Mniej chodziło o przygotowania, a bardziej o gotowość wszystkich, by odkryć w danym momencie coś niespodziewanego. Reeves przyznaje, że prawie nie robili prób, o ile w ogóle.

matrix prom2

Na początku roku także Neil Patrick Harris podkreślał, jak niekonwencjonalny i “intymny” styl kręcenia ma Lana Wachowski. Aktor opisywał:

Ten film nie wydawał się duży, bo czuło się, że [Lana] jest w swoim idealnym punkcie. Kręciliśmy z marszu, używając tylko naturalnego światła. Czasami czekało się godzinę, aż niebo oczyści się z chmur, a potem szybko się filmowało. (…) Kręciło się przez 30 minut i już. Ktoś mógłby pomyśleć, że tak gigantyczny projekt będzie w 100% zaplanowany w storyboardach, a my będziemy sprawdzać ujęcia. Myślę, że ona ma to już za sobą, a teraz chce robić rzeczy po swojemu. Nie czuło się, że tworzymy coś wielkiego, bo ona sprawiła, że było to bardzo intymne.

Nowy Matrix trafi na ekrany kin 22 grudnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA