search
REKLAMA
News

Jared Leto uważa, że brak oscarowej nominacji dla LADY GAGI za “Dom Gucci” jest szokujący

Lady Gaga w “Domu Gucci” wcieliła się w Patrizię Reggiani.

Łukasz Budnik

17 marca 2022

dom gucci
REKLAMA

Zbliża się ceremonia rozdania Oscarów. Po ogłoszeniu nominacji pojawiły się głosy oburzenia, że nominacji za rolę w Domu Gucci nie otrzymała Lady Gaga, która wcieliła się w Patrizię Reggiani (sam film ma szansę na nagrodę za najlepszą charakteryzację). Fakt ten skomentował ostatnio Jared Leto, który także zagrał w filmie, wcielając się w Paolo Gucciego.

Leto w rozmowie z “Variety” stwierdził, że brak nominacji dla Gagi to “szok i niespodzianka”. Aktor dodał:

Swoją drogą, ona powinna dostawać zaproszenie na każde Oscary, tak po prostu. To niesamowita, bardzo odważna artystka. Według mnie, powinno się ją celebrować za wszystko.

HOUSE OF GUCCI

Leto nie jest pierwszą osobą z Hollywood zaskoczoną brakiem nominacji dla Lady Gagi. Na ten temat wypowiadała się też Jane Campion, reżyserka Psich pazurów, które otrzymały 12 nominacji do Oscara. Twórczyni nazwała rolę Gagi niezwykłą i stwierdziła, że brakuje jej w gronie aktorek nominowanych za pierwszy plan.

Pomimo braku nominacji do Oscara, Gaga została doceniona za swoją rolę; zaledwie wczoraj zdobyła Nagrodę Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych, a wcześniej była nominowana do BAFTY i nagrody SAG.

Oscary zostaną rozdane 27 marca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA