search
REKLAMA
News

Jared Leto uważa, że brak oscarowej nominacji dla LADY GAGI za “Dom Gucci” jest szokujący

Lady Gaga w “Domu Gucci” wcieliła się w Patrizię Reggiani.

Łukasz Budnik

17 marca 2022

REKLAMA

Zbliża się ceremonia rozdania Oscarów. Po ogłoszeniu nominacji pojawiły się głosy oburzenia, że nominacji za rolę w Domu Gucci nie otrzymała Lady Gaga, która wcieliła się w Patrizię Reggiani (sam film ma szansę na nagrodę za najlepszą charakteryzację). Fakt ten skomentował ostatnio Jared Leto, który także zagrał w filmie, wcielając się w Paolo Gucciego.

Leto w rozmowie z “Variety” stwierdził, że brak nominacji dla Gagi to “szok i niespodzianka”. Aktor dodał:

Swoją drogą, ona powinna dostawać zaproszenie na każde Oscary, tak po prostu. To niesamowita, bardzo odważna artystka. Według mnie, powinno się ją celebrować za wszystko.

Leto nie jest pierwszą osobą z Hollywood zaskoczoną brakiem nominacji dla Lady Gagi. Na ten temat wypowiadała się też Jane Campion, reżyserka Psich pazurów, które otrzymały 12 nominacji do Oscara. Twórczyni nazwała rolę Gagi niezwykłą i stwierdziła, że brakuje jej w gronie aktorek nominowanych za pierwszy plan.

Pomimo braku nominacji do Oscara, Gaga została doceniona za swoją rolę; zaledwie wczoraj zdobyła Nagrodę Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych, a wcześniej była nominowana do BAFTY i nagrody SAG.

Oscary zostaną rozdane 27 marca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA