search
REKLAMA
News

ARNOLD SCHWARZENEGGER nagrał wiadomość dla Rosjan, by powiedzieć im prawdę o wojnie w Ukrainie

Arnold Schwarzenegger postanowił opowiedzieć Rosjanom prawdę o wojnie w Ukrainie.

Łukasz Budnik

17 marca 2022

schwarzenegger putin
REKLAMA

Trwająca od trzech tygodni inwazja Rosji na Ukrainę odbiła się echem także w świecie Hollywood. Gwiazdy kina zaangażowały się w różne formy pomocy – choćby Sean Penn na początku wojny przebywał w Kijowie, gdzie kręcił dokument o walkach. Teraz głos w sprawie zabrał Arnold Schwarzenegger.

Gwiazda Terminatora postanowiła skierować się w swoim filmiku do Rosjan i uświadomić im, jak naprawdę wygląda sytuacja w Ukrainie. Schwarzenegger zaznacza, że “uwielbia Rosjan i dlatego musi powiedzieć im prawdę”, prosząc jednocześnie, by dzielić się jego nagraniem. Aktor opowiedział o tym, jak ceni rosyjskiego olimpijczyka Jurija Własowa, a potem dodał:

Przemawiam dziś do was, bo na świecie dzieją się rzeczy, które są przed wami ukrywane. Okropne rzeczy, o których powinniście wiedzieć.

arnold schwarzenegger

W dalszej części nagrania Schwarzenegger podkreśla, że atak Putina na Ukrainę został uznany za nielegalny, a rosyjskie wojska zbombardowały budynki zamieszkane przez cywilów. Zaznaczył też, że w walkach poległy tysiące rosyjskich żołnierzy.

Świat obrócił się przeciwko Rosji ze względu na wydarzenia w Ukrainie. Destrukcja, którą powodują rosyjskie bomby, tak rozwścieczyła świat, że nałożono na was największe sankcje w historii. To nie jest wojna, której celem jest obrona Rosji. To nielegalna wojna!

Aktor porównał rosyjską propagandę do działań nazistów podczas drugiej wojny światowej i opowiedział o tym, że jego ojciec walczył w Leningradzie po stronie niemieckiej, nakarmiony kłamstwami rządu, a później całe życie zmagał się z bólem fizycznym i psychicznym. Schwarzenegger zwrócił się do żołnierzy rosyjskich, mówiąc, że znają już większość prawdy. Potem skierował kilka słów do samego Putina, pytając, dlaczego poświęca młodych ludzi w imię własnych ambicji i że ma moc zatrzymania tej wojny. Pochwalił też odwagę tych, którzy protestowali przeciwko wojnie w Rosji, co skończyło się ich aresztowaniem. Słowa Schwarzeneggera przeplatane są ujęciami z wojny.

Pełne nagranie zobaczycie poniżej:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA