search
REKLAMA
News

GUY RITCHIE wyreżyseruje remake HERKULESA Disneya. Produkują twórcy “Avengers: Końca gry”

Guy Ritchie stał też za kamerą “Aladyna” z 2019 roku.

Łukasz Budnik

18 czerwca 2022

herkules
REKLAMA
Zarejestruj się na Disney+

 

Disney nie ustaje w tworzeniu remake’ów własnych animowanych przebojów. Wśród zaplanowanych projektów jest nowa wersja Herkulesa z 1997 roku. Nową wersję opowieści mają wyprodukować bracia Anthony i Joe Russo, odpowiedzialni za reżyserię czterech filmów kinowego uniwersum Marvela – dwóch części trylogii o Kapitanie Ameryce oraz Avengers: Wojny bez granic Avengers: Końca gry. Tymczasem “Deadline” poinformowało, że aktorskiego Herkulesa wyreżyseruje Guy Ritchie.

To kolejny remake, za który odpowiedzialny będzie twórca – Ritchie stał też za kamerą Aladyna z 2019 roku, który zarobił ponad miliard dolarów na całym świecie. W tym roku ma z kolei zadebiutować jego nowy film, Gra fortuny.

Gdy ogłoszono, że nowy Herkules powstaje, bracia Russo zapowiadali, że nie będzie on dokładną kopią oryginału, lecz opowieścią, która będzie nim zainspirowana i zaoferuje także nowe elementy. Russo mówili też, że muzyka w jakiś sposób będzie częścią filmu, ale jest za wcześnie by mówić o tym, czy nowy Herkules będzie klasycznym musicalem.

Zygmunt Kałużyński Wampir salonowiec

Na tę chwilę nie obsadzono żadnej roli – fani chcieliby jednak, aby Danny DeVito ponownie wcielił się w Filokteta, któremu użyczył głosu w oryginalne (w Polsce postać ta była dubbingowana przez Witolda Pyrkosza). Pierwszą wersję scenariusza napisał Dave Callaham, który pracował między innymi także nad Niezniszczalnymi oraz Wonder Woman 1984.

Disney pracuje także nad remake’ami Królewny Śnieżki oraz Małej syrenki

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA