search
REKLAMA
News

Gillian Anderson w obsadzie trzeciej części serii TRON. Ruszyły już prace na planie

Główną rolę w trzeciej części serii TRON gra Jared Leto.

Łukasz Budnik

23 stycznia 2024

REKLAMA

Realizacja trzeciego filmu z serii science fiction pt. Tron, rozpoczętej filmem z 1982 i kontynuowanej w 2010 roku, przez lata stała pod znakiem zapytania. Sequel zarobił w kinach 400 milionów dolarów i zebrał mieszane recenzje, a planowana przez reżysera Josepha Kosinskiego kolejna część nie doszła ostatecznie do skutku. Po latach jednak temat powrócił i ruszyły zdjęcia do trzeciej odsłony.

Nowy film ma mieć tytuł TRON: Ares i być kontynuacją poprzedniej części. Autorem aktualnej wersji scenariusza są Jesse Wigutow i Jack Thorne, a w roli głównej wystąpi Jared Leto, który pełni też funkcję producenta. Aktor był chętny na udział w projekcie już w 2017 roku. Reżyseria projektu została powierzona Joachimowi Rønningowi, który ma na koncie m.in. piątą część Piratów z Karaibów. Oprócz Leto, w obsadzie są też Jodie Turner-Smith, Greta Lee, Evan Peters, Cameron Monaghan, Sarah Desjardins oraz – jak dowiedzieliśmy się wczoraj – Gillian Anderson.

Poniżej fotki od reżysera oznajmiające początek zdjęć:

Oryginalny Tron z Jeffem Bridgesem w roli głównej ma dziś wśród wielu widzów kultowy status. Bridges gra programistę przetransportowanego w świat komputerowego oprogramowania, skąd próbuje wrócić do świata rzeczywistego. Akcja pierwszego sequela toczy się dwadzieścia lat później.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA