search
REKLAMA
News

Eric Roberts uważa, że MARGOT ROBBIE dostanie Oscara za “Babilon”. Porównuje ją do Elizabeth Taylor

Eric Roberts i Margot Robbie wspólnie zagrali w “Babilonie”.

Łukasz Budnik

6 listopada 2022

babylon robbie
REKLAMA

Zbliża się premiera nowego filmu Damiena Chazelle’a, twórcy La La Land. Produkcja ma tytuł Babilon i opowiada o Hollywood lat 20. XX wieku – w czasach, gdy nieme filmy zaczynały być zastępowane przez dźwiękowe. 

Wśród bohaterów znajdą się postaci wzorowane na prawdziwych gwiazdach, jak również fikcyjne, napisane specjalnie na potrzeby filmu. Margot Robbie wciela się w Nellie LaRoy zainspirowaną Clarą Bow, gwiazdą kina niemego która z powodzeniem kontynuowała karierę w erze dźwiękowej. Bow, opisywana jako symbol seksu lat dwudziestych, po występie w filmie It otrzymała przydomek “It” Girl. Brad Pitt gra z kolei Jacka Conrada opartego na postaci Johna Gilberta, aktora, któremu po sukcesach w kinie niemym nie udało się z równym powodzeniem przebić do produkcji z dźwiękiem. W obsadzie są także m.in. Spike Jonze, Jean Smart, Flea, Samara Weaving, Olivia Wilde i Tobey Maguire, który gra postać opartą na Chaplinie. W jednej z ról pojawia się też Eric Roberts, który w nowym wywiadzie zachwycał się nad rolą Robbie. 

Aktor powiedział:

Nie oglądam już samego siebie, bo widziałem wszystko, co potrafię. Obejrzałem jednak film Damiena Chazelle’a. Powiem wam, że Margot Robbie wygra za tę rolę Oscara. Daje w “Babilonie” najbardziej niesamowity występ, jaki widziałem. To jest poziom występu dwóch niesamowitych aktorek [Elizabeth Taylor i Sandy Dennis] w “Kto się boi Virginii Woolf?”, które były tam idealne. Absolutnie rzuciła mnie na kolana. Nie mogłem uwierzyć, jak jest wspaniała.

babylon 2

Babylon ma trafić do polskich kin 20 stycznia 2023 roku. Film potrwa 188 minut.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA