search
REKLAMA
News

Daredevil, Jessica Jones i Punisher według plotek powrócą w MCU. Jest jednak pewien haczyk

Łukasz Budnik

23 kwietnia 2021

REKLAMA

Adaptacje komiksów Marvela tworzone przez Netflixa to już przeszłość. Prawa do postaci, o których opowiadały seriale platformy po dwóch wróciły do Marvela, wobec czego bohaterowie mogą pojawić się już w MCU. Według najnowszych doniesień to właśnie planuje Kevin Feige – jest jednak pewien haczyk. 

Plotki mówią, że w produkcjach MCU powrócą Daredevil, Jessica Jones, Punisher i Wilson Fisk. Postaci te miałyby być zagrane przez tych samych aktorów, jednak nie byłyby to te wersje bohaterów, które znamy już z seriali – ich fabuła nie zostałaby wzięta pod uwagę. Słowem, stałyby się niekanoniczne, a Marvel postawiłby na własną interpretację tych postaci. Z przecieków wynika, że Charlie Cox powróci jako Matt Murdock już w Spider-Man: No Way Home (co pokrywa się z wcześniejszymi plotkami), a Jon Bernthal i Krysten Ritter zagrają Punishera i Jessikę Jones w serialach Disney+. Jessica miałaby się pojawić w nadchodzącym She-Hulk. Z kolei grany przez Vincenta D’Onofrio Wilson Fisk miałby mieć rolę w spin-offie serialu Hawkeye zatytułowanym Echo, a może i w samym Hawkeye’u.

Na boczny tor zostali odstawieni z kolei Luke Cage i Iron Fist, którzy byli mniej popularni już za czasów seriali Netflixa – jeśli oni powrócą w MCU, to później i zagrani przez innych aktorów.

Pamiętajmy, że na tę chwilę to jedynie plotki, które niekoniecznie muszą się sprawdzić. Pozostaje czekać na oficjalne komunikaty ze strony Marvela.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA