search
REKLAMA
News

DANIEL CRAIG mógł dołączyć do MCU w nowym “Doktorze Strange’u”. W jakiej roli?

Kogo mógł zagrać Daniel Craig w MCU?

Łukasz Budnik

15 maja 2022

craig strange
REKLAMA

Uwaga! Poniżej spoilery dotyczące nowego filmu o Doktorze Strange’u. 

Jedną ze scen z filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu wywołujących szczególne dyskusje jest ta, w której tytułowy bohater znajduje się w innym uniwersum i staje przed grupą Illuminati, której członkami są Black Bolt, Kapitan Carter, Baron Mordo, Kapitan Marvel oraz Charles Xavier i Reed Richards z Fantastycznej Czwórki. W tego ostatniego wcielił się John Krasinski, co jest spełnieniem wieloletnich marzeń fanów. Tymczasem w sieci pojawiły się doniesienia, że w filmie mógł zagrać jeszcze Daniel Craig.

Informację jako pierwszy przekazał Justin Kroll z portalu Deadline. Napisał on, że to Craig był pierwszym wyborem twórców do zagrania Reeda. Aktor był już przygotowany do pojawienia się na planie, ostatecznie jednak zrezygnował z obawy o zarażenie się koronawirusem. Wkrótce jednak do sieci trafiły pogłoski, że Craig nie miał zagrać Reeda, lecz przybranego brata Thora, znanego jako Balder the Brave. Z doniesień wynika, że miał on zginąć w filmie (podobnie jak większość Illuminati) popełniając samobójstwo, do czego miała go skłonić Scarlet Witch. Gdy Craig wycofał się z projektu, twórcy byli zmuszeni podjąć nowe działania i właśnie wtedy obsadzili Krasinskiego w roli Reeda Richardsa.

Reed Richards (zapewne w wersji z podstawowego uniwersum w MCU) powróci w filmie o Fantastycznej Czwórce – na ten moment nie ogłoszono jeszcze członków obsady projektu, ale fani mają nadzieję, że Reeda z naszej Ziemi także zagra Krasinski. W tej chwili film nie ma reżysera po tym, jak ze stanowiska zrezygnował Jon Watts.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA