search
REKLAMA
News

AL PACINO uważa, że Timothée Chalamet mógłby zagrać młodszą wersję jego postaci z GORĄCZKI

Al Pacino uważa, że Timothée Chalamet to świetny aktor.

Łukasz Budnik

19 czerwca 2022

REKLAMA

Gorączka Michaela Manna, która trafiła na ekrany w 1995 roku, przez wielu widzów uważana jest za arcydzieło gatunku. Już wkrótce w USA zadebiutuje powieść, którą Mann napisał wraz z Meg Gardiner. Książka będzie zarówno kontynuacją, jak i prequelem filmu i opowie m.in. o losach młodszego Vincenta Hanny, w którego wcielał się Al Pacino.

Pacino i Robert De Niro, który zagrał w Gorączce Neila McCauleya, wzięli ostatnio udział w pokazie filmu zorganizowanym podczas Tribeca Film Festival, gdzie wzięli udział także w sesji Q&A. Podczas niej padło pytanie do Pacino, kto mógłby zagrać młodszą wersję Vincenta, jeśli doszłoby do ekranizacji powieści. Legendarny aktor bez dłuższego zastanowienia odpowiedział:

Timothée Chalamet. Świetny aktor, dobrze się prezentuje.

Odpowiedź Pacino wzbudziła entuzjazm zebranych na sali. Mann (który nie mógł być obecny na festiwalu ze względu na zarażenie koronawirusem) już po zapowiedzeniu powieści dwa lata temu mówił o tym, że chętnie nakręciłby także jej filmową wersję. W innym wywiadzie dodał, że już tworząc film obmyślał w głowie wcześniejsze losy jego bohaterów. W oryginalnej Gorączce, poza Pacino i De Niro, występowali Val Kilmer, Natalie Portman, Danny Treho, Ashley Judd, Jon Voight, Tom Sizemore, Diane Venora oraz Amy Brenneman. Film niedawno doczekał się odświeżonej wersji w formacie 4K.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA