search
REKLAMA
News

Aktor z THE NORTHMAN zapowiada potężną skalę widowiska o Wikingach. Sugeruje też dużą brutalność

Łukasz Budnik

24 marca 2021

northman
REKLAMA

W zeszłym roku informowaliśmy, że Robert Eggers – twórca Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse zakończył już zdjęcia do swojego projektu – The Northman, osadzonego na przełomie X wieku filmu o Wikingach. Sam reżyser wspominał, że to jego najbardziej ambitny projekt.

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. Na Islandii ma zresztą być osadzona akcja filmu. W obsadzie znalazły się jeszcze takie nazwiska jak Alexander Skarsgård (jako książę, który chce pomścić ojca), Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Bill Skarsgård, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Ralph Ineson oraz Björk, która ma zagrać wiedźmę. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem Ariego Astera.

Ralph Ineson w ostatnim wywiadzie z NME zachwalał produkcję Eggersa.

To potężny film. Widziałem czterominutowy montaż tego, co zostało nakręcone i po prostu mnie zmiotło. Połączenie wyobraźni Roba Eggersa i folkloru Wikingów… Jezu, stary.

Aktor zapowiedział też niezwykłą przemianę Skarsgårda i brutalność w filmie:

Wygląda jak absolutna bestia. Jest scena, w której pokonuje gościa w bitwie. Klęka nad nim i wyrywa mu gardło zębami, krzyczy do bogów, wszystko bez koszulki. Myślisz sobie wtedy: “Boże, to przecież nie kulturysta, tylko prawdziwy aktor! Sprawił, że wygląda jak jakiś potwór, zaangażowanie jest niesamowite. Myślę, że to będzie miało w sobie coś z arcydzieła.

Na temat widowiska wypowiedziała się w zeszłym roku także Anya Taylor-Joy, która współpracowała z Eggersem już przy okazji Czarownicy. Aktorka mówiła, że tym razem pokażą światu coś, czego jeszcze nie widziano.

The Northman nie ma w tej chwili ustalonej daty premiery.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA