search
REKLAMA
News

HELEN MIRREN antagonistką w SHAZAM: FURY OF THE GODS

Łukasz Budnik

24 marca 2021

miller shazam
REKLAMA

W przygotowaniu jest kontynuacja Shazama!przeboju DC z 2019 roku, który okazał się sukcesem finansowym i zyskał sympatię krytyków oraz widzów. Media poinformowały, że do obsady dołączyła zdobywczyni Oscara – Helen Mirren.

Aktorka wcieli się w antagonistkę o imieniu Hespera – opisana została jako córka Atlasa. Nie jest to postać znana bezpośrednio z komiksów, zatem niewykluczone, że Mirren w rzeczywistości wciela się w kogoś innego, a Hespera to fałszywe imię. W roli głównej w sequelu Shazama! ponownie pojawi się Asher Angel jako młody chłopiec władający mocą sześciu bogów, zaś Zachary Levi raz jeszcze zagra tytułowe alter ego bohatera.

Na stanowisku reżysera ponownie zasiądzie David F. Sandberg, a autorem scenariusza został Henry Gayden. Wcześniej do obsady filmu dołączyła Rachel Zegler, która bardzo entuzjastycznie zareagowała na wieść o Mirren w obsadzie:

To nie pierwszy raz, gdy Mirren została zaangażowana do występu w popularnym blockbusterze – w ostatnich latach pojawiła się także w serii Szybcy i wściekli. 

Shazam: Fury of the Gods ma trafić na ekrany kin 2 czerwca 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA