search
REKLAMA
News

THE NORTHMAN Roberta Eggersa trafi do kin w przyszłym roku. Twórca LIGHTHOUSE opowie o Wikingach

Łukasz Budnik

15 maja 2021

REKLAMA

W zeszłym roku informowaliśmy, że Robert Eggers – twórca Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse zakończył już zdjęcia do swojego projektu – The Northman, osadzonego na przełomie X wieku filmu o Wikingach. Sam reżyser wspominał, że to jego najbardziej ambitny projekt.

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. Na Islandii ma zresztą być osadzona akcja filmu. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Alexander Skarsgård (jako książę, który chce pomścić ojca), Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Bill Skarsgård, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Ralph Ineson oraz Björk, która ma zagrać wiedźmę. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem. Hereditary Ariego Astera. Dowiedzieliśmy się, że The Northman zadebiutuje 8 kwietnia 2022 roku. 

Kilka miesięcy temu Ineson w wywiadzie z NME zachwalał produkcję Eggersa.

To potężny film. Widziałem czterominutowy montaż tego, co zostało nakręcone i po prostu mnie zmiotło. Połączenie wyobraźni Roba Eggersa i folkloru Wikingów… Jezu, stary.

Sam reżyser sugerował, że Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii oraz Lighthouse są jego próbą nawiązania kontaktu z folkową kulturą z przeszłości i stanowią próbę stworzenia nowych opowieści rodem z Nowej Anglii, będąc tym samym w pewien sposób połączone. Wygląda na to, że tę swoistą trylogię dopełni Northman.

Na temat widowiska wypowiedziała się w zeszłym roku także Anya Taylor-Joy, która współpracowała z Eggersem już przy okazji Czarownicy. Aktorka mówiła, że tym razem pokażą światu coś, czego jeszcze nie widziano.

Poniżej zdjęcia z planu filmu:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA