search
REKLAMA
News

Aktor z serialowego WŁADCY PIERŚCIENI twierdzi, że zobaczymy Hobbitów o różnych kolorach skóry

Serialowy “Władca Pierścieni” zadebiutuje we wrześniu 2022 roku.

Łukasz Budnik

10 października 2021

REKLAMA

Już w przyszłym roku powrócimy do Śródziemia, a to za sprawą serialu Władca Pierścieni przygotowywanego przez Amazon Studios.

Akcja serialu nie będzie skupiać się na wydarzeniach znanych już z filmu. Osadzona zostanie w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron dochodził do władzy, a my poznamy nowych bohaterów i zobaczymy kilku już znanych. Ujrzymy też wiele lokacji z krainy stworzonej przez Tolkiena. Amazon ma wolną rękę jeśli chodzi o uzupełnianie informacji nieopisanych przez pisarza, ale nie mogą przeinaczać tego, o czym nadmienił w swoich książkach. W zespole kreatywnym są osoby, które pracowały przy takich serialach jak Gra o tron, Zakazane imperiumStranger Things Breaking BadPierwsze dwa odcinki wyreżyserował J.A. Bayona (Jurassic World: Upadłe królestwo). Drugi sezon jest już zapowiedziany (kolejne są prawdopodobne). W kwietniu media poinformowały, że koszt produkcji całego pierwszego sezonu to 465 milionów dolarów.

O serialu porozmawiał ostatnio Sir Lenny Henry, który podkreślił, że w serialu postawiono na różnorodność i potwierdził to, o czym krążyły już plotki – w produkcji Amazona zobaczymy Hobbitów o różnych kolorach skóry.

Wcielam się w Harfoota (…). Jestem czarnym Hobbitem. To wspaniałe. Co warto zauważyć, to prequel wydarzeń z filmów, wczesne dni Shire i środowiska Tolkiena, jesteśmy więc rdzenną populacją Harfootów. Jesteśmy Hobbitami, ale nazywa się nas Harfootami – jesteśmy z różnych kultur, tworzymy plemię, a nie rasę, zatem są wśród nas czarnoskórzy, Azjaci, a nawet Maorysi.

Henry dodał też, że skupiono się na silnych kobiecych bohaterkach.

Sam Tolkien pisał o Harfootach, że mają “bardziej brązową skórę”. Wypowiedź Henry’ego wywołała już dyskusję wśród fanów, którzy zauważają, że Hobbici (i Shire) pojawili się w świecie Tolkiena dopiero w Trzeciej Erze, zatem umieszczanie ich w czasie Drugiej nie jest zgodne z wizją autora. Pojawiają się też zarzuty, że zamiast skupiać się nowych grupach, twórcy serialu wracają do tych, które doskonale znamy już z filmów Jacksona.

Władca Pierścieni zadebiutuje 2 września 2022, a kolejne odcinki będą się pojawiać co tydzień. W obsadzie znajdą się jeszcze Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova oraz Ema Horvath.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA