search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Prawdziwy lekarz ogląda i komentuje SERIALE MEDYCZNE

Łukasz Budnik

27 marca 2020

REKLAMA

Zastanawialiście się kiedyś, ile prawdy jest w serialach medycznych i na ile rzetelnie pokazuje się w nich przypadki, z jakimi zmagają się lekarze? A może chcielibyście się dowiedzieć czegoś więcej na ich temat? Niektórzy przedstawiciele tej profesji postanawiają podzielić się wiedzą z internautami. Także na polskim YouTubie odnajdziemy kanał, gdzie nie tylko dowiemy się jak sumiennie podeszli do sprawy scenarzyści, lecz także będziemy mieć okazję poznać trochę informacji z dziedziny medycyny. 

Mama i stetoskop“, bo tak nazywa się wspomniany kanał, prowadzi lekarz Katarzyna Woźniak, która przedstawia widzom zagadnienia medyczne i dzieli się tym, jak wygląda życie osoby w jej zawodzie. Poza YouTubem autorka udziela się także na Instagramie i Facebooku, gdzie przekazuje swoim obserwatorom medyczną wiedzę. Poniżej znajdziecie kilka przykładów przygotowanych przez nią materiałów.


The Knick

Dramat medyczny Stevena Soderbergha, którego akcja dzieje się w Nowym Jorku na początku XX wieku. Głównym bohaterem jest grany przez Clive’a Owena John Thackery, który wraz ze swoim zespołem wprowadza pionierskie rozwiązania z zakresu chirurgii. Widzowie mają okazję zobaczyć, jak wyglądały operacje sto lat temu.

Chirurdzy

Znany i lubiany serial stacji ABC, emitowany już od kilkunastu lat. Śledzimy perypetie zawodowe i prywatne stażystów i lekarzy ze szpitala w Seattle.

Było sobie życie

Popularny serial skierowany do młodszej widowni, emitowany w latach 1987-1988, także w Polsce. Twórcy animacji uczynili bohaterami elementy ludzkiego ciała, aby w ten sposób przedstawić poszczególne zagadnienia.

Dr House

Tytuł, którego nikomu nie trzeba chyba przedstawiać i zdecydowanie jeden z najpopularniejszych przedstawicieli seriali medycznych. Emitowany w latach 2004-2012, opowiadał o perypetiach genialnego lekarza Gregory’ego House’a, pracującego w Szpitalu Klinicznym Princeton-Plainsboro (PPTH) w New Jersey. W każdym odcinku on i jego zespół zajmowali się nowym, nietypowym przypadkiem.

Na dobre i na złe

Krótko: najpopularniejszy i najdłużej emitowany w Polsce serial medyczny. Pierwszy odcinek pokazano już ponad 20 lat temu!

Szpital

Paradokumentalny serial emitowany w latach 2013-2019. W każdym odcinku przedstawiano nowy problem, z którym zmagali się pacjenci i lekarze. Wyemitowano prawie 950 odcinków!

Jeśli spodobała się wam taka forma, tutaj odnajdziecie resztę materiałów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA