search
REKLAMA
Zestawienie

Oni razem?! HOLLYWOODZKIE MAŁŻEŃSTWA, O KTÓRYCH NIE WIEDZIAŁEŚ

Karol Barzowski

10 lutego 2019

REKLAMA

Hollywoodzkie małżeństwa nie są niczym zaskakującym – aktorzy czy filmowcy często łączą się w pary, w końcu to z innymi przedstawicielami show-biznesu mają na co dzień najwięcej kontaktu. Wszyscy dobrze wiemy, że Catherine Zeta-Jones i Michael Douglas są razem, podobnie jak Rita Wilson i Tom Hanks albo Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick. Długie lata w związku byli też na przykład Jennifer Aniston i Brad Pitt czy Demi Moore i Bruce Willis. To są ogólnie znane fakty. Mamy jednak i takie małżeństwa w Hollywood, które potrafią zaskoczyć – nie zdajemy sobie sprawy z tego, że tych dwoje wzięło ślub, albo zdążyliśmy o tym zapomnieć. Przykłady? Zapraszam do zapoznania się z zestawieniem.

Angelina Jolie i Johnny Lee Miller

Angelina Jolie mąż

Przez głośne małżeństwa Angeliny z Bradem Pittem i Billym Bobem Thorntonem zapomnieliśmy, że jej pierwszym mężem był Johnny Lee Miller – dziś znany głównie z roli Sherlocka Holmesa w popularnym serialu Elementary. Para poznała się na planie Hakerów. Jolie i Miller wzięli ślub w 1996 roku, ale już półtora roku później byli w separacji. Ostatecznie rozwód sfinalizowali w roku 2000. Do dziś pozostają przyjaciółmi.

Jennifer Esposito i Bradley Cooper

Bradley Cooper żona

Bradley Cooper jest obecnie w głośnym związku z modelką Iriną Shayk. Mają razem dziecko, mieszkają razem, ale na razie nie mówią o ożenku. Kto wie, może dlatego, że Cooper ma już jedno nieudane małżeństwo za sobą. Pod koniec 2006 roku wziął on ślub z aktorką Jennifer Esposito (m.in. Miasto gniewu, serial Kim jest Samantha?). Rozstali się po zaledwie pięciu miesiącach. Jak przekonywał Cooper w jednym z wywiadów, na szczęście oboje zdali sobie sprawę z tego, że nie są dla siebie stworzeni.

Elisabeth Moss i Fred Armisen

Elisabeth Moss mąż

Na pierwszy rzut oka to jedna z najbardziej niedobranych par w Hollywood. Poważna aktorka, znana choćby z serialu Mad Men czy Opowieść podręcznej, w 2009 roku wyszła za mąż za Freda Armisena – znacznie starszego od niej komika z Saturday Night Live. Nie wytrzymali ze sobą długo. Kilka miesięcy po ślubie Moss wystąpiła o rozwód. Przyznawała ona później w wywiadach, że małżeństwo było dla niej traumatycznym przeżyciem, a Armisen, tak chwalony za naśladowanie innych osób, najlepszą swoją rolę grał na co dzień, „udając normalnego człowieka”. Auć…

Uma Thurman i Gary Oldman

Uma Thurman i Gary Oldman

Węzłem małżeńskim połączyło się także dwoje innych, świetnych aktorów: Uma Thurman oraz Gary Oldman. Często o tym zapominamy, bo wytrzymali ze sobą krótko – już po 11 miesiącach byli w separacji. Thurman ponoć zerwała z Oldmanem w liście, tłumacząc, że nie da się z nim wytrzymać. Później wspominała w wywiadach, że tylko wyjątkowa kobieta potrafiłaby sobie z nim poradzić. Coś w tym może być – Oldman był czterokrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była inna znana aktorka – Lesley Manville. Byli małżonkowie spotkali się w zeszłym roku podczas ceremonii oscarowej, gdyż oboje nominowano do nagrody Akademii. Ich syn Alfie musiał być bardzo dumny z rodziców. Stosunki między Oldmanem a Manville są jednak chłodne – wspólnej pooscarowej imprezy raczej nie było.

Mimi Rogers i Tom Cruise

Tom Cruise żona

Przed medialnymi związkami z Nicole Kidman i Katie Holmes Tom Cruise zapisał na swoim koncie małżeństwo z inną aktorką – Mimi Rogers. To właśnie ona zapoznała Cruise’a ze scjentologią. Para wytrzymała ze sobą dwa i pół roku. Rogers udzieliła później wywiadu „Playboyowi”, w którym mówiła, że w sypialni jej eks zachowywał się jak mnich. Późniejsze sprostowania o niezrozumieniu jej przez dziennikarza na niewiele się zdały – niesmak pozostał.

Jennifer Grey i Clark Gregg

Jennifer Grey i Clark Gregg

Jedna z nielicznych par w tym zestawieniu, która wciąż jest razem. Jeśli jesteście fanami filmów ze stajni Marvela, to z pewnością kojarzycie Clarka Gregga – wciela się w agenta Coulsona, który w 2013 roku dostał swój własny serial: Agenci T.A.R.C.Z.Y. Jego żoną jest Jennifer Grey, a więc Baby z kultowej produkcji Dirty Dancing. W tym roku para obchodzić będzie 18. rocznicę ślubu.

REKLAMA