search
REKLAMA
Kiedyś/dziś

Jak wyglądają gwiazdy KEVINA SAMEGO W DOMU, świątecznego klasyka?

Łukasz Budnik

24 grudnia 2020

REKLAMA

Mówi się, że oglądanie Kevina samego w domu to coroczna świąteczna tradycja wszystkich Polaków. Coś w tym jest – gdy nadchodzą święta, można być niemal pewnym, że w telewizji po raz kolejny będzie można obejrzeć perypetie ośmiolatka, który przypadkiem zostaje zostawiony w domu przez swoją rodzinę i niedługo później mierzy się z dwoma rabusiami, którzy chcą go obrabować.

Od premiery Kevina minęło 30 lat, ale dzieło Chrisa Columbusa niezmiennie ma specjalne miejsce w sercu widzów. Co dziś słychać u wybranych aktorów, których mogliśmy oglądać w słynnym dziele? Bierzemy pod uwagę wyłącznie obsadę pierwszej części.

Macaulay Culkin – Kevin McCallister

Culkin za młodu był prawdziwym objawieniem – znali go wszyscy. Później jednak jego losy nie potoczyły się najlepiej. Gdy miał 14 lat, rozwiedli się jego rodzice, a sam aktor wpadł później w kłopoty z prawem; krążyły między innymi plotki, że Culkin jest uzależniony od narkotyków. W międzyczasie aktor grał w zespole i przypominał w sieci o swojej obecności, choćby publikując film, w którym… je pizzę. Dwa lata temu nastąpił jego wielki powrót – Culkin zaczął pojawiać się w wywiadach, powtórzył rolę Kevina w reklamie Google’a, a już wkrótce zobaczymy go w dziesiątym sezonie American Horror Story.

Daniel Stern – Marv Murchins

Rola Marva, jednego z dwóch Mokrych Bandytów (sprawdźcie, w jakich momentach pułapki Kevina w rzeczywistości by ich zabiły! – KLIK) jest z pewnością tą najsłynniejszą w karierze Sterna, jednak aktor do dziś przewija się przez małe i duże ekrany. Oglądaliśmy go między innymi w filmie Dziewczyna z marzeniami oraz Manhattan. W 1993 roku wyreżyserował swój pierwszy film – Rookie of the Year.

Joe Pesci – Harry Lyme

Pesci w 1990 roku zagrał nie tylko w Kevinie, lecz także w Chłopcach z ferajnyten drugi film przyniósł mu Oscara. Później – oczywiście oprócz drugiej części Kevina – pojawiał się m.in. w Kasynie oraz Zabójczej broni 4.

Catherine O’Hara – Kate McCallister

Odtwórczyni roli Kate (wbrew pozorom postać ta nie nazywa się „Mama Kevina”) do dziś kontynuuje karierę, choć raczej na małym ekranie. Rolę z Kevina w domu powtórzyła oczywiście w powstałym dwa lata później sequelu, a później oglądaliśmy ją w takich produkcjach, jak Życie jak sen, Sześć stóp pod ziemią, Po tamtej stronie oraz Schitt’s Creek, za który otrzymała nagrodę Emmy.

Mike Marrona – Jeff McCallister

To właśnie Jeff wypowiada w filmie popularną kwestię „Kevin, you are such a disease”. Odtwarzający tę rolę Mike Marrona w późniejszych latach wystąpił w serii popularnych reklam TD Ameritrade, a później pojawił się jako ich bohater w skeczu z udziałem Billa Clintona. Później zawiesił karierę aktorską i pracował jako elektryk.

Devin Ratray – Buzz McCallister

Odtwórcę roli Buzza, psotnego brata Kevina, do dziś możemy oglądać na ekranie. Aktor próbuje sił w różnych gatunkach, zarówno w kinie, jak i telewizji – wystąpił w takich produkcjach jak m.in. Nebraska, Agentka Carter, Ostra noc, Ślicznotki oraz Russian Doll. Pojawi się w reboocie serii zaplanowanym na 2021 rok.

Kieran Culkin – Fuller

Kuzyn Kevina grany był przez młodszego z braci Culkinów. Dziś Kieran znany jest doskonale z roli w nagradzanym i powszechnie uznanym serialu HBO pt. Sukcesja (sam zresztą był nominowany do Złotego Globu), a wcześniej pojawił się np. w kultowej produkcji Scott Pilgrim kontra świata Edgara Wrighta.

Hilary Wolf – Megan

Wolf powtórzyła rolę siostry Kevina w sequelu, ale potem porzuciła karierę aktorską i zajęła się sportem. Reprezentowała USA jako judoka podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w 1996 oraz 2000 roku.

Gerry Bammam – Frank McCallister

Odtwórca roli nieprzyjemnego wujka Kevina na dużym ekranie wystąpił jeszcze np. w Bodyguardzie oraz Wielkich nadziejach, jednak od 2009 roku można go było oglądać już tylko w telewizji. Po raz ostatni pojawił się przed kamerą w serialu The Following.

John Heard – Peter McCallister (zmarły)

Po występie w Kevinie i jego sequelu, gdzie zagrał ojca głównego bohatera, Heard aktywnie prowadził swoją karierę, pojawiając się na przykład w wielu serialach telewizyjnych, w tym w Rodzinie Soprano, Skazanym na śmierć, Prawie i porządku oraz Kliencie. Zmarł w 2017 roku na atak serca; kilka dni wcześniej przechodził operację.

Roberts Blossom – Marley (zmarły)

Choć Blossom przed występem w Kevinie zaliczał role między innymi w Ostatnim kuszeniu Chrystusa oraz Ucieczce z Alcatraz, to właśnie Marley jest jego najsłynniejszym wcieleniem. Po występie w Kevinie aktor pojawiał się na ekranie sporadycznie, a swoją ostatnią rolę zagrał w 1999 roku. Zmarł w 2011 w wieku 87 lat.

John Candy – Gus Polinski (zmarły)

Candy zagrał swoją rolę w Kevinie zaledwie 4 lata przed przedwczesną śmiercią. Aktora oglądaliśmy później jeszcze między innymi w JFK, jednak w 1994 roku Candy zmarł na atak serca.

To co? Czas na powtórkę Kevina?

Zdjęcia: The Sun, People, Buzzfeed

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA