search
REKLAMA
Zestawienie

I ty masz szansę! Gwiazdy w związkach ze ZWYCZAJNYMI LUDŹMI

Katarzyna Kebernik

5 kwietnia 2021

REKLAMA

Hollywood, świat kina i aktorskie kręgi to zamknięte środowiska. Dlatego gwiazdy ekranu najczęściej wiążą się z innymi osobami z branży. Od każdej reguły są jednak wyjątki: w tym artykule podajemy przykłady słynnych ludzi kina, którzy zakochali się w „normalnych”, szerzej nieznanych osobach spoza celebryckiego świata. Kto wie, może i tobie uda się kiedyś poderwać ulubionego aktora czy uwieść podziwianą aktorkę?

Christian Bale

christian bale zona

Choć aktor słynie z trudnego charakteru, to razem z Sibi Blazic już od ponad 20-stu lat tworzą udaną i zgodną parę. Być może dlatego, że jego żona ma równie silną osobowość co on. Bale poznał ukochaną podczas grilla u Winony Ryder – Blazic pracowała wówczas jako asystentka aktorki. Podobno zaiskrzyło od razu i niebanalna para nie czekała długo ze sformalizowaniem uczucia. Polecieli do Las Vegas, gdzie ślubu udzielił im urzędnik przebrany za Elvisa Presleya. Sibi ma wiele pasji i bierze aktywny udział w karierze męża: była np. kaskaderką na planie Mroczny rycerz powstaje! Poza tym jednak niewiele wiadomo o życiu małżeństwa, które bardzo strzeże swojej prywatności.

Jennifer Lawrence

jennifer lawrence z mezem

Aktorka bardzo ciężko przeżyła rozstanie z wieloletnim chłopakiem, Nicholasem Houltem, przez co na jakiś czas straciła zainteresowanie związkami. Szczęście odnalazła u boku mężczyzny niezwiązanego w żaden sposób z aktorstwem, a z rynkiem sztuki: właścicielem galerii, marszandem oraz organizatorem aukcji, Cookiem Maroneyem. Para przez bardzo długi czas utrzymywała swój związek w tajemnicy, a w 2018 roku wzięła ślub.

Zoë Saldana

zoe saldana maz dzieci

Także mąż Saldany jest związany ze sztuką. Marco Perego-Saldana to artysta performer. O życiu pary niewiele wiadomo, a ich sekretny ślub w 2013 roku był niespodzianką dla mediów. Aktorka opowiadała jednak o tym, że oboje z mężem chcą wychować trójkę synów w liberalnym i wolnościowym duchu. Z tych właśnie względów to Marco przyjął drugie nazwisko po żonie, a nie ona po nim.

George Clooney

Dzisiaj większość fanów kina doskonale kojarzy żonę George’a Clooneya, Amal, ale dopiero małżeństwo ze słynnym aktorem przyniosło jej status celebrytki. Para poznała się poprzez wspólnego przyjaciela, który urządził imprezę dla znajomych w swojej włoskiej posiadłości nad jeziorem Como. Amal Ammulabi była wziętą, dobrze zarabiającą prawniczką, ale nigdy nie ciągnęło jej do celebryckiego świata. To jej jednak udało się „usidlić” wiecznego kawalera i podrywacza Georga oraz zostać jego żoną w 2014 roku.

Małgorzata Socha

malgorzata socha maz

Małgorzata Socha była w swoim dotychczasowym życiu związana tylko z jednym mężczyzną: swoim mężem, inżynierem Krzysztofem Wiśniewskim. Poznała go jako 16-letnia dziewczyna na plaży w Darłówku, gdzie jej przyszły partner pracował jako ratownik. Od tamtej pory byli nierozłącznie, a uczucie przypieczętowali ślubem oraz dwójką dzieci.

Meryl Streep

meryl streep z mezem

Mąż Meryl Streep jest, tak jak ona, artystą. Nie ma jednak niczego wspólnego z kinem. Don Gummer jest rzeźbiarzem. Para poznała się w niedługi czas po śmierci poprzedniego chłopaka aktorki, Johna Cazale. Gummer, znajomy brata Streep, pomagał pogrążonej w żałobie aktorce w przeprowadzce oraz pakowaniu rzeczy zmarłego ukochanego. Później przyjacielska pomoc przemieniła się w coś większego: para wzięła ślub w 1978 roku, doczekała się czwórki dzieci i do dzisiaj jest razem.

Matt Damon

zona matt damon

Aktor po raz pierwszy zobaczył swoją żonę, Lucianę Barroso, w klubie w Miami, gdzie kobieta pracowała jako barmanka. Od razu wpadła mu w oko i po prostu do niej zagadał. Para pobrała się w 2005 roku, doczekała czwórki dzieci i uchodzi za wzorcowe małżeństwo. Damon powiedział kiedyś, że żona spoza Hollywood to najlepsze, co mogło go spotkać. Luciana wprowadziła do jego życia normalność i spokój. W kontrakcie Damona znajduje się nawet zapis o tym, że aktor nie może być rozdzielony z żoną dłużej niż przez dwa tygodnie, co muszą brać pod uwagę wszyscy producenci filmów z jego udziałem.

Natalie Portman

maz natalie portman

Natalie Portman swojego męża, choreografa Benjamina Millepieda, poznał podczas przygotowywania się do roli w Czarnym łabędziu. To on uczył ją baletu. Relacja nauczyciel-uczennica szybko przerodziła się w romans. Oscara za swój występ w tym filmie Portman odbierała już z ciążowym brzuszkiem. W 2015 roku para wzięła ślub, a w 2018 roku doczekała kolejnego dziecka.

Paul Rudd

paul rudd z zona

Swoją żonę, dziennikarkę i specjalistkę od mediów, Julię Yeager, aktor poznał w biurze swojej rzeczniczki prasowej tuż po przeprowadzce do Nowego Jorku. Kobieta zaoferowała Ruddowi podwózkę na casting, na który był spóźniony, a on kilka dni później zaprosił ją na randkę. Para jest ze sobą nieprzerwanie od 1996 roku i wygląda na bardzo szczęśliwą. Nawet ogromna popularność, jaką aktorowi przyniosła rola Ant-Mana, nie wpłynęła na to, by chciał porzucić swoją „zwyczajną” małżonkę.

Gal Gadot

gal gadot z mezem maz

Aktorka poznała męża i ojca dwójki swoich dzieci jeszcze przed międzynarodową sławą, jaką przyniosła jej rola Wonder Woman. Małżeństwo pary trwa nieprzerwanie od 13 lat. Yaron Varsano jest deweloperem. Podobno już na drugiej randce wyznał Gal, że chciałby, aby ta została jego żoną. Chyba nikt nie może się mu dziwić…

Eddie Redmayne

eddie redmayne zona z zona

Żona Eddie’ego, Hannah Bagshave, jest finansistką i przyjaciółką jeszcze z czasów szkolnych. Para poznała się, kiedy nastoletnia Hannah organizowała charytatywny pokaz mody, a przyszły zdobywca Oscara zgodził się w nim wystąpić: bez koszulki. Tak rozpoczęła się ich 12-letnia przyjaźń, która w 2012 roku przerodziła się w miłość, a w 2014 roku w związek małżeński. Ani sława, ani atrakcyjne koleżanki z planu nie odciągnęły póki co Redmayne’a od żony.

Znacie jeszcze jakieś przykłady podobnych par? Z którą gwiazdą chcielibyście przeżyć podobną historię? Piszcie w komentarzach!

Katarzyna Kebernik

Katarzyna Kebernik

Pisze. Żyje dla czytania, oglądania, słuchania i snucia opowieści. Lauretka II nagrody w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych oraz zwyciężczyni konkursu Krytyk Pisze Festiwalu Kamera Akcja. Publikuje w "KINIE", "Pleografie" i (oczywiście) na film.org.pl.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA