search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Fanowski remake POWROTU DO PRZYSZŁOŚCI II. Nowa wersja klasyka science fiction powstała podczas kwarantanny

Łukasz Budnik

10 kwietnia 2020

REKLAMA

Jak stworzyć remake klasyka science fiction podczas izolacji w domach? Choć zadanie to wydaje się karkołomne, poradzili sobie z nim fani z całego świata, tworząc własną wersję Powrotu do przyszłości II, zatytułowaną Project 88 – Back to the Future Too.

W jaki sposób osiągnięto ten cel? Film Roberta Zemeckisa został podzielony na 88 scen, które następnie zostały przydzielone różnym osobom. W ciągu tygodnia należało odtworzyć dany fragment za pomocą wszystkiego, co można było użyć podczas kwarantanny. Fani popisali się kreatywnością, wykorzystując do realizacji scen rekwizyty (w tym banany), zapraszając do udziału dzieci, lub tworząc animacje komputerowe. Łącznie wzięło udział 300 osób z dziewięciu krajów. Efekt końcowy można zobaczyć poniżej:

Jak wam się podoba ta inicjatywa?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA