search
REKLAMA
Znalezione w sieci

CAREY MULLIGAN i ZENDAYA rozmawiają o swoich ostatnich filmach i feminizmie

Maria Grzybowska

29 stycznia 2021

REKLAMA

Carey Mulligan (Obiecująca młoda kobieta) i Zendaya (Malcolm i Marie) spotkały się online w ramach cyklu Actors on Actors @home. Jest to dostosowana do pandemicznych warunków wersja serii rozmów organizowanych przez magazyn Variety, gdzie aktorzy i aktorki przeprowadzają wywiady ze sobą nawzajem.

W Obiecującej młodej kobiecie poznajemy Cassie (Mulligan), która jest oddana misji bezlitosnej zemsty na wszystkich, którzy przyczynili się do cierpień jej zgwałconej przyjaciółki – zarówno uczynkiem, jak i zaniedbaniem. Aktorka nawiązała ze scenarzystką i reżyserką, Emerald Fennell bliską więź, o której rozmawia z Zendayą.

Dużo rozmawiałyśmy. Wyglądało to [Obiecująca...] na czarną komedię, ale także film o zemście w rodzaju thrillera. To była dla nas prawdziwa osoba [Cassie], a jej historia wydawała się realna. Jak wygląda kobieca furia i co bym zrobiła, gdybym była w takiej sytuacji? Było dla nas ważne, żeby pokazać kim była zanim to wydarzenie wykoleiło jej życie. Zdecydowanie ma w sobie nienawiść i gniew, a także jest osobą, która zdecydowanie odmawia pójścia dalej w swoim życiu ze względu na cierpienie przyjaciółki. To wyglądało na dobry punkt wyjścia – chodzi o siostrzeństwo i to, co robisz dla osoby, którą kochasz.

Zendaya ma podobnie zażyłą relację z Samem Levinsonem, scenarzystą i reżyserem jej nadchodzącego filmu Malcolm i Marie oraz twórcy Euphorii (za którą we wrześniu zgarnęła nagrodę Emmy). Malcolm i Marie był kręcony w czerwcu i lipcu w Kalifornii z zachowaniem reżimu sanitarnego i jest jednym z pierwszych filmów, które powstały w odpowiedzi na nową rzeczywistość w branży. Zendaya wciela się tutaj w Marie, dziewczynę upartego reżysera (John David Washington). Para zarywa noc przez kłótnię po wieczorze jego najnowszej premiery.

Myślę, że na pierwszym miejscu było zrobienie tego [Malcolma i Marie] z zachowaniem bezpieczeństwa. Zaczęło się od rozmów z Samem Levinsonem, oczywiście, z którym jestem blisko i miałam szczęście robić z nim Euforię. Zdjęcia do Euforii [2 sezonu] zostały wstrzymane dosłownie w piątek przed poniedziałkiem, kiedy mieliśmy zaczynać. To nas trochę zablokowało. Pomyślałam: czy moglibyśmy zrobić coś w moim domu? Więc zaczęliśmy przerzucać się pomysłami.

Zendaya

Obiecująca młoda kobieta póki co nie ma polskiej daty premiery, wiemy jednak, że dystrybutorem jest UIP. Natomiast Malcom i Marie trafi na Netfliksa już 5 lutego. Tymczasem Zendaya i Levinson zrealizowali też dwa nadprogramowe odcinki Euforii, również w ramach twórczości w reżimie stanitarnym – oba są już dostępne na HBO GO.

Poniżej cała rozmowa.

Avatar

Maria Grzybowska

REKLAMA