search
REKLAMA
Zestawienie

6 filmów DC FILMS, które zobaczymy po “Shazamie!”

Filip Pęziński

11 kwietnia 2019

REKLAMA

Premiera Shazama! już za nami, a zatem wiemy – biorąc pod uwagę zgodność krytyków i widzów – że DC Films podtrzymuje rozpoczętą zeszłorocznym Aquamanem dobrą passę przenoszenia na ekran przygód swoich bohaterów. Po potężnym falstarcie w postaci filmów Zacka Snydera i Davida Ayera konkurencja Marvela zaczyna chyba nabierać wiatru w żagle. Studio, zdaje się, przemyślało dotychczasowe ruchy i w kolejnych produkcjach odcinać się będzie od nieudanych elementów, a kontynuować będzie te przyjęte ciepło. 

Oto lista najbliższych sześciu premier filmów związanych ze światem DC.

Joker – październik 2019

Solowy film o Jokerze – kultowym przeciwniku Batmana – rozpoczynać ma linię mniejszych, dojrzalszych i niezwiązanych z głównym filmowym uniwersum DC produkcji. Joker przedstawi genezę postaci, a zwiastun sugeruje, że wizja Todda Phillipsa (Kac Vegas) rzeczywiście bliższa jest amerykańskim klasykom z lat siedemdziesiątych i kultowemu Zabójczemu żartowi Alana Moore’a niż wybuchowym i efektownym blockbusterom kojarzącym się z ekranizacjami komiksów okołosuperbohaterskich. W obsadzie poza Joaquinem Phoenixem, wcielającym się w tytułową rolę i, jak widać już po kilkuminutowym zwiastunie, stającym do godnej walki z Jackiem Nicholsonem i Heathem Ledgerem o tytuł najlepszego ekranowego klauna, zobaczymy m.in. Roberta De Niro, Zazie Beetz i Briana Tyree Henry’ego.

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) – luty 2020

Warner postanowił postawić na to, co do tej pory mu wychodziło – silne bohaterki wpisujące się w feministyczną rewolucję kina rozrywkowego i postać Harley Quinn w bezbłędnej interpretacji Margot Robbie. Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) opowiedzieć ma historię superbohaterek z Gotham City – Huntress (Mary Elizabeth Winstead) i Black Canary (Jurnee Smollett-Bell) – które łączą siły właśnie z Harley Quinn oraz policjantką Renee Montoyą (Rosie Perez), by uratować młodą Cassandrę Cain z rąk bezwzględnego gangstera znanego jako Black Mask (Ewan McGregor). Film reżyseruje raczej nieznana szerzej Cathy Yan, a za scenariusz odpowiada Christina Hodson (świetny Bumblebee).

Wonder Woman 1984 – czerwiec 2020

gal-gadot

Po ogromnym sukcesie pierwszej Wonder Woman formalnością było ogłoszenie prac nad kontynuacją. Wonder Woman 1984, podobnie jak pierwowzór, wyreżyseruje Patty Jenkins, a w roli tytułowej powróci kochana przez widzów Gal Gadot. Partnerować jej będą m.in. Kristen Wiig, Pedro Pascal oraz – zaskakująco powracający do roli Steve’a Trevora – Chris Pine. Akcja filmu osadzona ma być, jak wskazuje tytuł, w latach osiemdziesiątych, a reżyserka obiecuje, że jej obraz uciekać będzie od konwencji typowego sequela. Pierwotnie druga część Wonder Woman miała mieć premierę już w tym roku, ale studio Warner Bros. podjęło biznesową decyzję o przesunięciu jej na następny rok.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Kocha kino społecznie zaangażowane. I takie z superbohaterami strzelającymi laserami.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA