search
REKLAMA
News

Zwiastun filmu W NICH CAŁA NADZIEJA, chwalonego polskiego science fiction. Premiera wkrótce

W nich cała nadzieja to pełnometrażowy debiut fabularny Biedronia, uznanego twórcy filmów krótkometrażowych i dokumentalnych.

Łukasz Budnik

7 września 2023

REKLAMA

Jeszcze w tym roku na ekrany kin trafi film W nich cała nadzieja, polskie science fiction, które pokazywane było premierowo podczas tegorocznego Octopus Film Festival. Produkcja z Magdaleną Wieczorek i Jackiem Belerem w rolach głównych, zostanie pokazana także w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W opisie filmu Piotra Biedronia czytamy:

W rzeczywistości postapokaliptycznej Ewa walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością̨. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się̨, kiedy przez absurdalną sytuację wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem – Robotem. Zaczyna się̨ wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy, staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat. W rolach głównych występują: Magdalena Wieczorek (“Zadra”, “Kryptonim Polska”) oraz Jacek Beler (“Inni ludzie”, “Wesele”).

Sam reżyser opowiada:

Nasz film jest nie tylko artystycznym i ważnym przekazem, ale też – symboliczną „czerwoną kartką”, jaką może dać nam Ziemia w przyszłości, jeśli nie zaczniemy o nią dbać. Problem globalnego ocieplenia, topniejące lądolody, pożary, ginące bezpowrotnie gatunki zwierząt czy bezmyślny konsumpcjonizm są już realnym zagrożeniem dla naszej planety. Jak mało zostało nam czasu i jak wielka jest odpowiedzialność nas mieszkańców Ziemi, wobec przyszłego pokolenia

W nich cała nadzieja to pełnometrażowy debiut fabularny Biedronia, uznanego twórcy filmów krótkometrażowych i dokumentalnych (Piękna robota, PM 2.5), który jest także autorem scenariusza do filmu. W projekt zaangażowali się m.in.: Marek Zawierucha – scenograf, Tomasz Wójcik – autor zdjęć, Łukasz Pieprzyk – muzyka, Marceli Majer – montaż i Bart Putkiewicz – dźwięk. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentką obrazu jest Beata Pisula – K&K Film Selekt. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Galapagos Films.

TUTAJ PRZECZYTACIE NASZĄ RECENZJĘ FILMU. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA