search
REKLAMA
News

SYDNEY SWEENEY prosiła twórcę EUFORII o ograniczenie scen nagości. “To niepotrzebne”

Sydney Sweeney porozmawiała o tym, jaki wpływ na postrzeganie aktorek ma ich udział w nagich scenach.

Łukasz Budnik

27 stycznia 2022

REKLAMA

9 stycznia zadebiutował drugi sezon serialu Euforia stworzonego przez Sama Levinsona. W obsadzie produkcji jest Sydney Sweeney, która ma na koncie jeszcze dwa inne seriale HBO, Ostre przedmioty oraz Biały Lotos. Aktorka w wywiadzie poruszyła ostatnio temat nagości w serialu.

Aktorka przyznała, że podczas prac nad drugim sezonem poprosiła Levinsona o ograniczenie scen rozbieranych.

Przeszkadzało mi to od jakiegoś czasu. Jestem dumna z mojej pracy nad “Euforią”. Uważam, że to świetny występ. Nikt jednak o tym nie mówił, bo się rozebrałam. Potem wystąpiłam w “Białym Lotosie” i krytycy zaczęli na mnie zwracać uwagę, pytać, gdzie jeszcze zagram. Myślałam sobie: “Nie widzieliście tego w »Euforii?«”

Według Sweeney, aktorki, które rozbierają się na ekranie są stygmatyzowane. Ona sama podeszła do nagich scen z większą świadomością.

Kiedy facet ma scenę seksu lub pokazuje swoje ciało, wciąż może wygrać nagrody i zdobyć uznanie. Zupełnie inaczej jest, gdy robi to dziewczyna. Nigdy nie czułam, żeby Sam nakładał na mnie presję lub próbował przemycić nagą scenę. Są momenty, w których Cassie miała być topless, a ja mówiłam mu, że to raczej niepotrzebne. Zgadzał się wtedy, że tego nie potrzebujemy. Kiedy nie chciałam tego robić, nie przekonywał mnie do tego.

Sweeney zasugerowała też, że nie wszyscy twórcy, z którymi współpracowała, byli skłonni do kompromisów. Aktorka stwierdziła, że “ma pewne doświadczenia, w których chciała pójść do domu i się wyszorować, bo czuła się obrzydzona”. Sweeney nawiązała też do zdarzenia, w której ktoś oznaczył jej młodszego brata na jej nagim zdjęciu.

To najbardziej bolesne, co można było zrobić. Pracując, odseparowuję się od swojej rodziny, a moje postaci oddzielam od siebie. To całkowity brak szacunku.

Rola Sweeney w drugim sezonie Euforii wzbudza uznanie fanów serialu.

Kolejne odcinki serialu Levinsona w każdy poniedziałek pojawiają się w serwisie HBO Go. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA