search
REKLAMA
News

SUPERMAN WIEDŹMINEM, #METOO Z SEQUELEM! Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

7 września 2018

REKLAMA

Wiemy, że nie macie czasu, by śledzić wszystkie newsy ze świata kina, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych tygodnia.

#MeToo2: The Sequel

Wzorem najpopularniejszych komedii akcja #MeToo doczeka się sequela. Asia Argento, która niemal rok temu (jak ten czas leci!) oskarżyła Harveya Weinsteina o molestowanie, kilka tygodni temu sama zmierzyła się z oskarżeniem o wykorzystanie seksualne nieletniego Jimmy’ego Bennetta. Najpierw jednoznacznie zaprzeczyła doniesieniom, następnie przyznała, że owszem, do czegoś tam doszło, potem zarzuciła swojemu niedawno zmarłemu partnerowi (w tej roli Anthony Bourdain), że zmusił ją do podpisania pozasądowej ugody i zapłacenia Bennettowi odszkodowania. Teraz Argento twierdzi, że to Bennett molestował ją, a nie ona jego. Za chwilę może okazać się, że wszyscy w Hollywood molestowali Asię Argento. #NotMe!

Akademia jednak nie doceni filmów popularnych. Przynajmniej na razie

Kilka tygodni temu Akademia Filmowa zapowiedziała nową kategorię: najlepszy popularny film. Po ostrych komentarzach, słowach krytyki i generalnie negatywnym odbiorze tej decyzji postanowiono wstrzymać się z nią – co najmniej na rok. Akademia nadal pozostaje przy pomyśle skrócenia ceremonii. Przypominam, że Oscary dla mniej “prestiżowych” kategorii mają być wręczane podczas przerw reklamowych. A może by tak Oscary dla Meryl Streep, najlepszego filmu i najlepszego Johna Williamsa wręczać na reklamach, a na ceremonii pokazywać montażystów, operatorów, montażystów dźwięku, dźwiękowców i całe te sztaby ludzi, których nikt nigdy nie kojarzy z twarzy i nazwiska, a bez których filmy nie byłyby tak wspaniałym medium, jakim są?

Sacha Baron Cohen pozwany na 95 milionów dolarów

Sędzia i były kandydat do senatu z Alabamy, Roy Moore, padł ofiarą Cohena, który szykuje nowy quasi-dokumentalny serial Who Is America. Moore pozwał komika na 95 milionów dolarów, twierdząc, że ten nadszarpnął jego wizerunek i zmanipulował jego wypowiedzi. A to pan sędzia nie wie, że wystarczy opublikować oświadczenie, w którym mówi się, jak było naprawdę, i wszystko wraca do normy? Nie tak mają działać sądy?

Założę się, że Cohen już robi pod siebie ze strachu!

(Założę się, że to również sfilmuje i umieści w serialu).

Pedofil w obsadzie nowego Predatora?

Wybaczcie ten tabloidowy nagłówek, ale sprawa jest ciekawa: Shane Black zatrudnił swojego znajomego aktora, Stevena Striegela, do zagrania epizodu w Predatorze. W swojej scenie Striegel gra agresora, który policzkuje Olivię Munn. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie to, że aktor w rzeczywistości jest seksualnym agresorem – kilka lat temu został przyłapany i oskarżony o próbę uwiedzenia czternastolatki przez internet. Black nie poinformował ekipy ani studia, że nad Striegelem ciążą takie zarzuty. Kiedy sprawa wyszła na jaw, sceny wycięto, a na reżysera wszyscy teraz krzywo spoglądają.

Swoją drogą, dobrze, że #MeToo przełożyło się na zwiększenie bezpieczeństwa na planach filmowych 😉

David Cronenberg kręci serial

Na razie nic nie wiadomo o tematyce i obsadzie produkcji, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że serial to idealna forma dla Cronenberga. W końcu potnie film na kawałki dokładnie tak, jak tnie swoich bohaterów! Czekam bardzo na jakiekolwiek nowe informacje.

Long live the flesh!

Nie żyje Burt Reynolds

Nie sądziłem, że będę musiał kiedykolwiek napisać te słowa. Cokolwiek by nie mówić – kawał historii amerykańskiego kina. Może i nawet najbardziej amerykański ze współczesnych amerykańskich aktorów. Szerokiej autostrady do nieba, Bandziorze!

Chris Pine czeka na telefon w sprawie Star Treka 4

Aktor twierdzi, że jest zainteresowany występem w nowej odsłonie serii i czeka na telefon od producenta. Ja nie czekam na Star Treka 4. Ciekawe, który z nas się lepiej doczeka – lub nie doczeka.

Newsa o Wiedźminie nie będzie

Bo i co mógłbym dodać do tego, co już wszyscy wiedzą? Czekam na ten serial jak na wypłatę i gratuluję Henry’emu roli. #teamhenry, zdecydowanie, a siejący nienawiść i tak będą siać nienawiść, prawda?

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA