search
REKLAMA
News

Superman z Rivii. HENRY CAVILL zagra w “WIEDŹMINIE” NETFLIXA!

Łukasz Budnik

4 września 2018

REKLAMA

Wszyscy, którzy śledzą instagramowy profil Henry’ego Cavilla z pewnością podskoczyli z ekscytacji, gdy niespełna godzinę temu odświeżyli aktualności. Aktor pochwalił się bowiem, że w nadchodzącej serialowej adaptacji sagi o Wiedźminie wcieli się w główną rolę Geralta z Rivii!

Wyczekiwana produkcja powstaje dla Netflixa, lecz data premiery nie została jeszcze ujawniona. Showrunnerka serialu, Lauren Schmidt Hissrich (wcześniej przyłożyła rękę na przykład do Daredevila Defenders), w kwietniu tego roku poinformowała, że pierwszy sezon będzie się składać z ośmiu odcinków. Przy produkcji uczestniczy sam Andrzej Sapkowski, autor książek, na których oparto scenariusz.

Cavill ma już doświadczenie jeżeli chodzi o seriale, choć już długo nie widziano go w telewizyjnym formacie – konkretnie od zakończenia Dynastii Tudorów w 2010 roku. W tym momencie świat zna go głównie jako Supermana z filmowego uniwersum DC, choć aktor wciąż próbuje swoich sił w innych projektach – ostatnio podziwialiśmy jego wąsate oblicze w najnowszej odsłonie serii Mission: Impossible.

Pozostaje nam czekać na pierwsze oficjalne zdjęcia aktora jako Geralta. Okaże się, jak jego wizerunek wypadnie w porównaniu z wersją Michała Żebrowskiego znaną z niesławnego filmu i serialu z 2001 roku. Miejmy nadzieję, że Cavill podoła.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA