search
REKLAMA
News

Sukces BARTOSZA BIELENI. Aktor z BOŻEGO CIAŁA wśród European Shooting Stars!

Łukasz Budnik

9 stycznia 2020

REKLAMA

European Film Promotion (EFP) to stowarzyszenie 37 krajowych agencji promocji filmu z całej Europy, które co roku przyznaje tytuł European Shooting Stars najlepiej zapowiadającym się młodym talentom. Wśród nazwisk wymienionych w tym roku znalazł się Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli w Bożym Ciele Jana Komasy.

To kolejny sukces aktora, który został już doceniony między innymi Nagrodą Specjalną na festiwalu w Gdyni oraz nagrodą imienia Zbigniewa Cybulskiego. Przypomnijmy, że sam film Komasy jest polskim kandydatem do Oscara, aktualnie znajdującym się na shortliście – już za kilka dni dowiemy się, czy dostanie nominację i będzie walczyć o statuetkę podczas ceremonii rozdania.

W jury, które wybrało tegoroczne “spadające gwiazdy” była brytyjska dyrektor castingu Lucy Bevan, fiński reżyser Dome Karukoski, bułgarska reżyserka Vesela Kozakova (niegdyś także uhonorowana tytułem shooting star), słowacka producentka Katarína Krnáčová oraz niemiecki dziennikarz Rüdiger Sturm. Poza Bielenią nagrodzeni zostali między innymi Victoria Carmen Sonne, Ella Rumpf (Mięso), Joana Ribeiro (Człowiek, który zabił Don Kichota) i Levan Gelbakhian.

Rozdanie nagród odbędzie się na tegorocznym festiwalu w Berlinie, który potrwa od 20 lutego do 1 marca tego roku. Serdecznie gratulujemy!

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA