search
REKLAMA
News

Ceremonia rozdania OSCARÓW drugi rok z rzędu bez gospodarza

Łukasz Budnik

8 stycznia 2020

REKLAMA

To już oficjalne – zbliżająca się gala rozdania Oscarów nie będzie mieć gospodarza, podobnie jak zeszłoroczna. Informację tę przekazała Karey Burke, reprezentująca stację ABC, która transmituje ceremonię. 

O tym, że tegoroczna gala nie będzie mieć prowadzącego mówiło się wstępnie już w grudniu. Sytuacja z 2019 roku zaistniała nieprzewidzianie, po tym jak wyznaczony do prowadzenia wydarzenia Kevin Hart zrezygnował z roli w następstwie wyjścia na światło dzienne jego kontrowersyjnych tweetów sprzed lat. Ostatecznie gala okazała się sukcesem – obejrzało ją 12% procent więcej widzów niż poprzednią, a odpowiednią rozrywkę zapewniły występy Queen, Bradleya Coopera i Lady Gagi oraz otwierający monolog Mayi Rudolph, Amy Poehler i Tiny Fey. W maju zeszłego roku Burke mówiła, że przedstawicieli stacji są dumni z tego, jak wypadła ceremonia. O ten nadchodzącej powiedziała niedawno:

Wraz z Akademię postanowiliśmy, że powtórzymy to, co zadziałało w zeszłym roku i postawimy na brak tradycyjnego gospodarza. Gala będzie mieć ogromną wartość rozrywkową, muzyczne numery, komedię i moc gwiazd.

Okaże się, czy brak gospodarza rzeczywiście po raz kolejny dobrze wpłynie na oglądalność – podobną praktykę zastosowano przy zeszłorocznym rozdaniu nagród Emmy i wcale nie okazało się to efektywnym ruchem.

Oscary zostaną rozdane 9 lutego.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA