search
REKLAMA
News

Reżyser BATMANA komentuje negatywne reakcje po obsadzeniu ROBERTA PATTINSONA w głównej roli

“Batman” trafi na ekrany 4 marca.

Łukasz Budnik

26 stycznia 2022

batman 3
REKLAMA

Gdy Robert Pattinson otrzymał oficjalnie rolę Batmana, w sieci pojawiło się sporo negatywnych komentarzy na ten temat. Część widzów twierdziła, że aktor nie nadaje się do tej roli i jako argument przywoływała głównie jego rolę ze Zmierzchu. Do krytyki tej odniósł się niedawno Matt Reeves, reżyser Batmana.

Reeves w rozmowie z Esquire powiedział:

Nie było aktora, który po otrzymaniu roli Batmana w pełnometrażowym filmie nie spotkałby się z krytyką. Wiedziałem, że ci, którzy byli podekscytowani, znali dokonania Roba po epoce “Zmierzchu”. Z kolei ci, którzy się nie ucieszyli, nie mieli z nią do czynienia.

W tym samym wywiadzie Reeves mówił o swoich inspiracjach przy tworzeniu filmu. Wśród nich pojawiły się takie komiksowe klasyki, jak Year One oraz The Long Halloween, jak również filmy z lat 70. (m.in. Taksówkarz Chinatown) oraz grupa Nirvana.

Przy okazji pojawił się też nowy plakat filmu:

batman plakat 1

Przypomnijmy, że Batman otrzymał kategorię PG-13. Na stronie FilmRatings.com czytamy, że powodem są “niepokojące i pełne przemocy treści, narkotyki, mocny język i sugestywne sceny”. Kategorię PG-13 otrzymywały do tej pory także poprzednie filmy o Batmanie, te w reżyserii Tima Burtona, Joela Schumachera i Christophera Nolana.

W Batmanie tytułowy bohater po dwóch latach działalności jest już ucieleśnieniem zemsty dla mieszkańców Gotham City. W mieście pojawia się Riddler – zabójca, który bierze na cel elitę Gotham. Batman prowadząc śledztwo na swojej drodze spotyka między innymi Selinę Kyle oraz Oswalda Cobblepota. W Riddlera wciela się Paul Dano, a w obsadzie są jeszcze Jeffrey Wright, Peter Sarsgaard, Andy Serkis, Colin Farrell oraz Zoë Kravitz. 

Tutaj znajdziecie zestawienie wartych uwagi ról Pattinsona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA