search
REKLAMA
News

Premiery TENET, WONDER WOMAN 1984 i MATRIXA 4 przesunięte

Łukasz Budnik

13 czerwca 2020

REKLAMA

Choć przedstawiciele studia Warner długo wstrzymywali się od tej decyzji, ostatecznie postanowili przełożyć zaplanowane wcześniej daty premier TenetWonder Woman 1984 i kilku innych filmów, które miały trafić do kin w kolejnych miesiącach. Wiele placówek w Nowym Jorku i Los Angeles może nie otworzyć się w najbliższych tygodniach, postanowiono zatem zrobić kilka roszad.

Tenet został przesunięty o dwa tygodnie – z 17 na 31 lipca tego roku. Nieco później zobaczymy kolejne przygody Wonder Woman – widowisko z Gal Gadot ma pojawić się na ekranach 2 października (wcześniej był to 14 sierpnia). Oznacza to, że pierwszym komercyjnym filmem który trafi do kin w wakacje będzie aktorska wersja Mulan, wciąż zaplanowana na 24 lipca. Dwa tygodnie przez premierą Tenet otwarte placówki mają pokazać Incepcję Christophera Nolana, z okazji dziesiątej rocznicy premiery.

To nie koniec roszad w kalendarzu Warnera. Prezes studia, Toby Emmerich, postanowił przesunąć też późniejsze premiery, w tym wyczekiwanego Matrixa 4:

  • Witches z 9 października na nieokreślony termin.
  • Godzilla vs Kong z 20 listopada 2020 na 21 maja 2021
  • Tom i Jerry z 23 grudnia 2020 na 3 marca 2021
  • Matrix 4 z 21 maja 2021 na 4 kwietnia 2022

6 czerwca 2021 ma zadebiutować niezatytułowany jeszcze horror.

Okaże się, czy daty te nie ulegną jeszcze zmianie. Na który z tych tytułów czekacie najbardziej?

Zdjęcie: The Playlist

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA