search
REKLAMA
News

Powstanie kolejny film z serii OBCY. Poznaliśmy reżysera

Nowy film z serii “Obcy” zadebiutuje na platformie Hulu.

Łukasz Budnik

5 marca 2022

ALIEN COVENANT
REKLAMA

Trwają prace nad serialem osadzonym w uniwersum Obcego. Za produkcję powstającą dla stacji FX odpowiada Noah Hawley, a jej fabuła zostanie osadzona 70 lat w przyszłości i nie skupi się na postaci Ellen Ripley. W ostatnich latach kilka razy była też poruszana kwestia kolejnego pełnometrażowego filmu z serii, z którym wiązany był m.in. Neill Blomkamp. Teraz temat powrócił – ogłoszono, że następna odsłona Obcego rzeczywiście powstaje.

Jak poinformowało The Hollywood Reporter, za nadchodzący film odpowiedzialny będzie Fede Álvarez (Nie oddychaj). Widowisko opowie o nowych bohaterach. Álvarez jest wielkim fanem serii rozpoczętej przez Ridleya Scotta, a swój pomysł przedstawił mu już kilka lat temu, jednak dopiero teraz dostał zielone światło od 20th Century Studios. Produkcja zadebiutuje na platformie Hulu i ma nie być połączona z poprzednimi filmami z serii, za to być “bliższa jej korzeniom”.

alien

Nowy Obcy będzie jednym z projektów 20th Century Studios przeznaczonych na platformę Hulu (co roku ma ich powstawać 10); tym samym dołączy do kolejnej odsłony Predatora, reżyserowanej przez Dana Trachtenberga – ta ma zadebiutować jeszcze w 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA