search
REKLAMA
News

Powstanie kontynuacja JESTEM LEGENDĄ. Will Smith powróci do swojej roli

“Jestem legendą” trafiło na ekrany w 2007 roku.

Łukasz Budnik

5 marca 2022

iamlegend3
REKLAMA

W 2007 roku na ekrany trafił film Jestem legendą Francisa Lawrence’a, w którym główną rolę zagrał Will Smith. Produkcja okazała się sukcesem finansowym – w pierwszy weekend zarobiła 77 milionów dolarów, a łącznie 585 milionów.

Tymczasem “Deadline” poinformowało, że w przygotowaniu jest kontynuacja filmu. Na ten moment nie znamy szczegółów na temat fabuły, wiemy jednak, że do swojej roli ma powrócić Smith, a towarzyszyć mu będzie Michael B. Jordan. Tym samym kontynuacja Jestem legendą będzie pierwszym wspólnym projektem obu aktorów. Obejmą też stanowisko producentów.

jestem legenda

Scenariusz nowego filmu napisze Akiva Goldsman, który wraz z Markiem Protosevichem zajął się też scenariuszem do pierwszej części (opartym na powieści Richarda Mathesona). Na ten moment nie wyznaczono jeszcze reżysera kontynuacji.

To kolejny raz, gdy pojawia się temat Jestem legendą 2 – po raz pierwszy mówiono o sequelu już w 2008 roku.

Smith zawsze ciepło wypowiadał się o Jestem legendą, który podkreślał, że lubi wpisywać w ramy blockbustera dramaty jednostki i zauważał, że film Lawrence’a mógłby funkcjonować nawet jako sztuka teatralna. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA