search
REKLAMA
News

Popularny bohater MCU pojawi się w MOON KNIGHT?

Premiera Moon Knight zaplanowana jest na 2022 rok. 

Łukasz Budnik

30 sierpnia 2021

moon knight 3
REKLAMA

Trwają prace nad jednym z zaplanowanych seriali Disney+ – Moon Knight. W rolę tytułowego bohatera wciela się Oscar Isaac,  a w jego antagonistę wcieli się Ethan Hawke. Tymczasem do sieci trafiły zdjęcia, które skłoniły fanów do zastanawiania się, czy w produkcji pojawi się aktor znany już doskonale z poprzednich produkcji Disney+.

Chodzi o Marka Ruffalo, który od 2012 roku wciela się w rolę Bruce’a Bannera/Hulka. Powodem, dla którego zaczęły się takie pogłoski, są fanowskie zdjęcia zrobione w małym odstępie czasu pod tym samym hotelem w Budapeszcie. Wiemy już, że Ruffalo pojawi się w innym serialu Disney+ – She-Hulk, nie jest zatem wykluczone, że został też zaangażowany do Moon Knight. Jest jednak także druga opcja – aktor może przebywać w Budapeszcie przy okazji prac nad filmem Poor Things Yorgosa Lanthimosa. Pozostaje czekać na oficjalne komunikaty dotyczące obsady serialu Marvela.

Przypomnijmy, że Moon Knight to Marc Spector, były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni i obdarzony nadludzkimi mocami boga Khonshu. Jego moc zależy od fazy Księżyca. Moon Knight walczy z przestępczością w Los Angeles tworząc sobie różne tożsamości – między innymi milionera Stevena Granta oraz taksówkarza. Showrunnerem i scenarzystą jest Jeremy Slater (The Umbrella Academy). Poszczególne odcinki reżyserują zaś Reżyserią odcinków zajeli się Justin Benson i Aaron Moorhead oraz Mohamed Diad.

Isaac ma już za sobą występ w adaptacji komiksu – zagrał Apokalipsa w chłodno przyjętym X-Men: Apocalypse z 2016 roku. Na wielkim ekranie w tym roku zobaczymy go w Diunie. W udzielonym kilka tygodni temu wywiadzie aktor nazwał nadchodzący serial Marvela “dzikim”.

Premiera Moon Knight zaplanowana jest na 2022 rok. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA