search
REKLAMA
News

Nowy film VEGI opowie o pandemii KORONAWIRUSA. Reżyser mówi też o nowym PITBULLU

Filip Pęziński

29 sierpnia 2020

REKLAMA

Już w przyszłym tygodniu do kin trafi Pętla Patryka Vegi. Tymczasem dowiedzieliśmy się, o czym opowiadać będą kolejne, zbliżające się projekty Patryka Vegi. Akcja zaplanowanego na luty 2021 roku filmu będzie działa się w czasie pandemii koronawirusa, zaś w listopadzie przyszłego roku do kin trafić ma nowa odsłona Pitbulla. Film Pitbull. Królowa Chuliganów ma być jednocześnie prequelem i sequelem dotychczasowych filmów.

Reżyser w ramach promocji Pętli wypowiedział się na temat swojego kolejnego projektu:

W dużej mierze to film o epidemii samotności. Punkt wyjścia jest taki, że ludzie, mając coraz większy dostęp do wyzutego z uczuć seksu, mają jednocześnie coraz większą trudność z budowaniem relacji bliskości i miłości z drugim człowiekiem. Ta pandemia, która spotyka bohaterów, jest czymś, co zaczyna przewartościowywać ich postawy. Jestem bardzo zadowolony z tego, że na potrzeby tego filmu nakręciłem kilkadziesiąt bardzo spektakularnych ujęć miasta. Mieliśmy wtedy na początku pandemii taki czas, gdzie w centrum były zupełne pustki. Mam ujęcia Emilii Plater czy innych ulic, które wyglądają jak z filmu “28 dni później”. To jest coś, co się według mnie prędko nie powtórzy, a robi to wrażenie takiego “wow”. Cieszę się, że nakręciłem to już wtedy z myślą o tym filmie.

Patryk Vega został zapytany też o kolejną odsłonę Pitbulla i tego, czy w filmie powrócą znane z poprzednich filmów postaci:

Będzie i tak, i tak. Film będzie toczył się w połowie przed pierwszym “Pitbullem”, czyli w zupełnie zamierzchłych czasach. Tam będzie zalążek konfliktu, którego finał nastąpi w czasach współczesnych. Obecność bohaterów na tych dwóch płaszczyznach czasowych i cała zabawa wynikająca ze zmieniających się kostiumów, dostarczy rozrywki i fanom pierwowzoru, i młodej widowni, która starego Pitbulla nie oglądała.

Co myślicie o tych pomysłach? Czekacie na kolejne projekty Vegi? Przypominamy, że najnowszy film dochodowego reżysera będzie miał premierę już w przyszły piątek. Pętla inspirowana jest tzw. aferą podkarpacką. Produkcja opowie historię skorumpowanego policjanta (Antoni Królikowski), który pod płaszczykiem działań policyjnych przejmuje kontrolę nad znanym domem publicznym i zaczyna eliminować konkurencję sutenerów na Podkarpaciu.

Prezentowane wyżej cytaty pochodzą z wywiadu udzielonego portalowi Filmweb.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA