search
REKLAMA
News

Trwają pracę nad NOWYM SERIALEM dziejącym się w świecie Z ARCHIWUM X

Filip Pęziński

30 sierpnia 2020

REKLAMA

Jak donosi Veriety, Fox (obecnie własność Disneya) zamówił realizację serialu animowanego nawiązującego do kultowego Z archiwum X. Serial ma koncentrować się na pracujących w tytułowym Archiwum X agentach FBI, którzy zajmują się badaniem spraw zbyt zwariowanych i komicznych, by mogli zająć się nimi Mulder i Scully.

Jednym z producentów wykonawczych animacji będzie Chris Carter, który stał z oryginalnym serialem. Za scenariusz produkcji odpowiadają natomiast Rocky Russo i Jeremy Sosenko. Roboczy tytuł serialu, który powstanie dla 20th Television i Fox Entertainment to X-Files: Albuquerque (Albuquerque to miasto w stanie Nowy Meksyk).

Pierwszy sezon serialu Z archiwum X zadebiutował w 1993 roku na antenie stacji Fox. Produkcja, w której główne role zagrali David Duchovny i Gillian Anderson liczy w sumie przez 11 sezonów i została ostatecznie zakończona w 2018 roku. Serial doczekał się też dwóch filmów kinowych.

Jak podoba wam się pomysł na nowy serial?

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA