search
REKLAMA
News

Aktorzy Marvela i całe Hollywood żegnają CHADWICKA BOSEMANA, gwiazdę CZARNEJ PANTERY

Filip Pęziński

29 sierpnia 2020

REKLAMA

Dzisiejszy poranek przyniósł tragiczną wiadomość. W wieku zaledwie 43 lat zmarł Chadwick Boseman, znany na całym świecie z roli T’Challi – Czarnej Pantery – w kinowym uniwersum Marvela. Aktor od czterech lat zmagał się z rakiem jelita grubego. Nigdy nie mówił otwarcie o swojej chorobie. 

W poruszających wiadomościach w mediach społecznościowych Hollywood żegna się ze zmarłą gwiazdą Czarnej Pantery.

Na oficjalnym profilach Marvel Entertainment zobaczyć możemy zdjęcie aktora w jego ikonicznej roli. Fotografii towarzyszy opis:

Nasze serca są złamane, a myślami jesteśmy z rodziną Chadwicka Bosemana. Twoja spuścizna będzie żyła wiecznie. Spoczywaj w pokoju.

Tę samą fotografia została opublikowana przez DC, największą konkurencję Marvela. Przedstawiciele wydawnictwa napisali:

Bohaterowi, który przekracza uniwersa. Wakanda na zawsze. Spoczywaj w mocy, Chadwick.

Kevin Feige, dyrektor kreatywny MCU, powiedział w oświadczeniu:

Odejście Chadwicka jest absolutnie druzgocące. Był naszym T’Challą, naszą Czarną Panterą i naszym drogim przyjacielem. Za każdym razem, gdy wchodził na plan, promieniował charyzmą i radością. Za każdym razem, gdy pojawiał się na ekranie, tworzył coś naprawdę niezapomnianego.

Angela Basset, która wcielała się w matkę bohatera Chadwicka w filmach Marvela, podzieliła się historią z imprezy premierowej Czarnej Pantery. W jej trakcie aktor miał do niej podejść i przypomnieć jej, że kiedy otrzymywała honorowy tytuł na Uniwersytecie Howarda, on był studentem wyznaczonym do jej eskortowania. “Mnie i Chadwickowi przeznaczone było bycie połączonym, bycie rodziną” – skomentowała przytoczoną opowieść aktorka.

https://www.instagram.com/p/CEdWTTlDysD/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Gwiazda Strażników Galaktyki, Zoe Saldana, napisała: „Spoczywaj w mocy, Królu T’Challa. (…) Zawsze będę opowiadała o tobie moim synom. (…) To był zaszczyt występować z tobą na jednym ekranie (…).” Chris Evans, ekranowy Kapitan Ameryka, podzielił się z fanami wspólnymi fotografiami z Bosemanem i dodał: “Jestem całkowicie zdruzgotany (…) Chadwick był wyjątkowy. (…) Zostało mu jeszcze wiele niesamowitej pracy do stworzenia. Jestem nieskończenie wdzięczny za naszą przyjaźń. Spoczywaj w mocy, Królu”. “Bracie, byłeś jednym z największych wszech czasów i twoja wielkość dopiero się zaczynała” – dodał Mark Ruffalo,  gwiazdor znany z roli Hulka, a Brie Larson, filmowa Kapitan Marvel, wyraziła swoją wdzięczność za “wspomnienia, które ma”. “Jedna z najmilszych, najbardziej autentycznych osób, jakie spotkałem” – z kolei te słowa napisał o zmarłym koledze Chris Hemsworth, ekranowy Thor. Tom Holland, aktor znany z roli Spider-Mana, dodał, że Chadwick Boseman był jeszcze większym bohaterem poza ekranem i dodał, że jest dumny, że mógł nazwać go przyjacielem.

https://www.instagram.com/p/CEdhYSOFzzm/?utm_source=ig_embed

Do gwiazd filmów Marvela dołączają oczywiście kolejni koledzy z planów. Słowa uznania napisali też m.in. gwiazda Deadpoola Ryan Reynolds, czy znany z Gwiezdnych wojen John Boyega. Bosemana żegnają także reżyserzy, z którymi pracował lub których miał okazję poznać. Jordan Peele, reżyser Uciekaj!, napisał, że to “miażdżący cios”, a Taika Waititi zakończył swojego tweeta słowami “Takoto mai rā e Āriki”, które tłumaczyć możemy z języka maoryskiego jako “Spoczywaj w pokoju, królu”.

Do śmierci aktora odniósł się też Joe Biden, kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na Twiterze napisał:

Od Czarnej Pantery po Jackie’ego Robinsona inspirował pokolenia i pokazał im, że mogą być kim chcą – nawet superbohaterami.

Słowami uznania i swoim smutkiem dzielą też oczywiście fani na całym świecie.

 

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Kocha kino społecznie zaangażowane. I takie z superbohaterami strzelającymi laserami.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA