search
REKLAMA
News

Minął pierwszy dzień STAR WARS CELEBRATION. Zwiastun “Andora”, Jude Law w obsadzie nowego serialu

Kilka wieści z wydarzenia “Star Wars Celebration”.

Łukasz Budnik

27 maja 2022

andor 1
REKLAMA

Wczoraj rozpoczęło się wydarzenie Star Wars Celebration. Z tej okazji do sieci trafiły informacje na temat kolejnych projektów ze świata Gwiezdnych wojen. Czego się dowiedzieliśmy?

Andor

Pokazano zwiastun kolejnego serialu przeznaczonego na Disney+. Andor opowiada o Cassianie Andorze, którego znamy już z filmu Łotr 1. Akcja serialu dzieje się 5 lat przed wydarzeniami z widowiska Garetha Edwardsa i opowiada o rodzącej się rebelii przeciwko Imperium. W rolę tytułową wciela się Diego Luna, a oprócz niego na ekranie pojawią się Stellan Skarsgård, Forest Whitaker, Kyle Soller, Alex Lawther, Denise Gough i Genevieve O’Reilly. Reżyserują Ben Caron, Susann White i Toby Haynes, a premierę zaplanowano na 31 sierpnia. Pierwszy sezon będzie mieć 12 odcinków.

Skeleton Crew

jude law wallpapers 11

Skeleton Crew to kolejny zapowiedziany serial. Będzie za niego odpowiedzialny Jon Watts, który zasłynął jako reżyser Spider-Manów z MCU. Potwierdzono, że w obsadzie znajdzie się Jude Law. Na ten moment szczegóły fabuły nie są znane, ale akcja serialu ma toczyć się już po Powrocie Jedi i nawiązywać do filmów przygodowych z lat 80.

The Mandalorian i Ahsoka

Wyjawiono, że trzeci sezon The Mandalorian pojawi się w lutym 2023 roku. Pokazano też teaser, który nie został udostępniony w sieci – według uczestników wydarzenia, widać było w nim m.in. tytułowego bohatera granego przez Pedra Pascala, Grogu, Bo-Katan (Katee Sackhoff) oraz Greefa Cargę (Carl Weathers). Także w 2023 roku zadebiutuje Ahsoka z Rosario Dawson. Akcja serialu będzie osadzona po wydarzeniach z animowanej produkcji Rebelianci. Twórcą scenariusza jest Dave Filoni, a oprócz Dawson na ekranie pojawią się Liu Bordizzo (jako Sabine Wren), Mary Elizabeth Winstead i Ivanna Sakhno. Plotki mówią też o udziale Haydena Christensena w roli Dartha Vadera.

Star Wars Celebration potrwa do niedzieli. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA