search
REKLAMA
News

Lucrecia Martel krytykuje filmy MCU za okropny dźwięk. Kiedyś odmówiła wyreżyserowania “Czarnej Wdowy”

Reżyserka z Argentyny wypowiedziała się na temat MCU.

Łukasz Budnik

27 czerwca 2023

Czarna Wdowa
REKLAMA

Czarna Wdowa, należące do MCU widowisko ze Scarlett Johansson, zostało wyreżyserowane przez Cate Shortland, ale zanim twórczyni przyjęła posadę, Marvel miał na oku także kilka innych kandydatek. Wśród nich była Lucrecia Martel, argentyńska reżyserka.

Martel już w 2018 roku opowiadała, że zrezygnowała z propozycji Marvela po tym, jak dowiedziała się, że ma skupić się na postaciach, a nie na scenach akcji, którymi miałoby się zająć już samo studio. W nowym wywiadzie z The Film Stage twórczyni wyznała, że nigdy nie obejrzała Czarnej Wdowy.

Nie widziałam tego filmu, choć próbowałam. Skontaktowali się w sprawie “Czarnej Wdowy” z wieloma reżyserkami. Nigdy nie sądziłam, że znalazłbym się w takim gronie. Chciałabym z nimi zrobić film, ale musiałabym dostarczyć w nim coś, co sama chciałabym zobaczyć w tym świecie. Filmy Marvela są dostępne w samolotach, więc kilka obejrzałam. Uważam, że dźwięk jest w nich w absolutnie złym smaku, efekty specjalne i dźwięki efektów… To po prostu wybór dźwięków, które łączą się z efektami, co brzmi bardzo brzydko. Sposób, w jaki używana jest muzyka, jest okropny.

We wspomnianym wywiadzie z 2018 roku Martel mówiła:

Powiedzieli, że potrzebują reżyserki, która zajmie się rozwojem postaci Scarlett Johansson. Miałam się nie martwić scenami akcji. Pomyślałam sobie, że chciałabym spotkać Scarlett Johansson, ale też chętnie wyreżyserowałabym sceny akcji.

Czarna Wdowa trafiła jednocześnie do kin oraz na Disney+. Na świecie film zarobił 379 mln dolarów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA