search
REKLAMA
News

James Gunn w emocjonalnym poście komentuje zakończenie zdjęć do STRAŻNIKÓW GALAKTYKI 3

James Gunn jest odpowiedzialny za całą trylogię “Strażników Galaktyki”.

Łukasz Budnik

8 maja 2022

strażnicy galaktyki Straznicy galaktyki 1
REKLAMA

Zakończyły się prace na planie trzeciej części Strażników Galaktyki. Za kamerą projektu stanął po raz kolejny James Gunn, a w rolach głównych znów zobaczymy m.in. Chrisa Pratta, Karen Gillan, Zoe Saldanę, Dave’a Bautistę i Pom Klementieff. Do obsady dołączył także Will Poulter, który wciela się w Adama Warlocka. Z okazji zakończenia zdjęć, Gunn napisał na Instagramie emocjonalny post.

Przypomnijmy, że reżyser zapowiadał, że trzecia odsłona Strażników Galaktyki będzie końcem dla tego składu drużyny. O końcu pracy na planie Gunn pisze następująco:

Po 100 dniach kręcenia i nakręceniu prawie 3000 ujęć, to klaps ostatniego ujęcia #GotGVol3. To była łatwa scena z siedzącym Rocketem (…) i musiałem się z całych sił powstrzymywać, żeby nie rozpłakać się na miejscu. Większość ostatniej dekady mojego życia pracowałem nad Strażnikami i myślałem o nich. Wciąż przede mną wiele pracy nad efektami i montażem, ale nadal jest to dla mnie doniosły moment. Łatwo wyjaśnić, jak bardzo kocham tę obsadę i ekipę. Trudniej wytłumaczyć, jak kocham te postaci, że widzę je jako część siebie oraz moich bliskich, a filmowanie ich i pisanie ich słów to sposób na wyrażenie tej miłości. Będę nad nimi pracować kolejny rok, ale nakręcenie ostatniego ujęcia przypomniało mi o nietrwałości życia i miłości i o tym, jak ta nietrwałość sprawia, że jest ono cenne. Stanowi to dobry powód, bym był wdzięczny za to, co mam.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez James Gunn (@jamesgunn)

Na Twitterze Gunn umieścił też zdjęcia z obsadą i dodał, że w filmie pojawi się aktor, którego tożsamość jest na ten moment niespodzianką:

O tym, że realizacja zamknięcia trylogii jest słodkogorzkim doświadczeniem wypowiadał się wcześniej Dave Bautista, zaznaczając jednak, że czeka na zakończenie dziesięcioletniej podróży, jaką było wcielanie się w Draxa. Z kolei Zoe Saldana zapewniała, że Gunn daje postaciom “piękne zakończenie”.

Oprócz trzeciej części Strażników Galaktyki, Gunn i jego ekipa pracowali również nad specjalnym świątecznym programem Guardians of the Galaxy Holiday Special, który reżyser nazwał “najlepszą rzeczą, jak zrobił w życiu”.

Strażnicy Galaktyki 3 zadebiutują 5 maja 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA