search
REKLAMA
News

NCUTI GATWA zagra DOKTORA WHO. Gwiazda “Sex Education” zastąpi Jodie Whittaker

Ncuti Gatwa będzie pierwszym czarnoskórym aktorem w roli Doktora.

Łukasz Budnik

8 maja 2022

gatwa who
REKLAMA

W 2017 rolę Doktora Who otrzymała Jodie Whittaker, która stała się tym samym pierwszą kobietą wcielającą się w tę kultową postać. Aktorka żegna się teraz z rolą (na zakończenie wystąpiła w trzech specjalnych odcinkach), a BBC ogłosiło, że zastąpi ją Ncuti Gatwa.

Znany z serialu Sex Education, gdzie wciela się w rolę ErikaGatwa jest pierwszym czarnoskórym aktorem, który zagra Doktora Who. Odcinki z jego udziałem zadebiutują zapewne w przyszłym roku. Aktor wystosował oświadczenie, w którym komentuje swój angaż do roli:

Nie ma słów, by opisać, jak się czuję. Jestem zaszczycony, podekscytowany i oczywiście trochę przestraszony. Ta rola i serial znaczą tak wiele dla ludzi na całym świecie, w tym dla mnie, a każdy z moich utalentowanych poprzedników wypełniał swoje obowiązki z niezwykłą troską. Będę dążyć do tego, by zrobić to samo. Russell T Davies [showrunner – przyp.] jest niemal tak ikoniczny, jak sam Doktor, a praca z nim to spełnienie marzeń. Jego scenariusze są dynamiczne, ekscytujące, inteligentne i pełne niebezpieczeństw. Plac zabaw dla aktora. Cała ekipa ciepło mnie powitała, a w serial wkładają całe serce. Zdaję sobie sprawę, że dołączam do wspierającej rodziny. W przeciwieństwie do Doktora, mam tylko jedno serce, ale w całości oddaję je temu serialowi.

Poza Sex Education, Gatwę mogliśmy do tej pory oglądać w takich produkcjach, jak Stonemouth oraz Ostatni list od kochanka. Aktor jest też jedną z gwiazd, które pojawią się w Barbie Grety Gerwig z Margot Robbie w roli tytułowej. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA