search
REKLAMA
News

JAMES CAMERON potwierdza, że zakończył już zdjęcia do AVATARA 2

Łukasz Budnik

26 września 2020

REKLAMA

James Cameron i jego ekipa przebywają w Nowej Zelandii, gdzie pracują jednocześnie nad sequelami Avatara, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Reżyser niedawno wziął udział w rozmowie z Arnoldem Schwarzeneggerem, w której poruszył temat swoich nadchodzących widowisk.

Cameron przyznał, że ma już nakręcony materiał do pierwszego z sequeli:

Straciliśmy około 4,5 miesiąca. W efekcie będziemy musieli poczekać na premierę do grudnia 2022, co zostało już ogłoszone. Nie oznacza to, że mam rok więcej na ukończenie filmu, bo zaraz po zakończeniu “Avatara 2” bierzemy się do pracy nad “Avatarem 3”. W tym momencie jestem w Nowej Zelandii, gdzie kręcę ostatnie fragmenty z udziałem ludzkich postaci. Zostało nam łącznie około 10% całości. “Avatar 2” jest ukończony w 100%, “Avatar 3” – w 95%. Mamy szczęście, że wybraliśmy to miejsce na naszą bazę.

Oczywiście zakończenie zdjęć to jedno – przed specami od efektów specjalnych stoi teraz zadanie w postaci ponownego wykreowania na ekranie świata Pandory. W sequelach do swoich rol powrócą Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver oraz Stephen Lang. Do obsady dołączają Kate Winslet, David Thewlis, Michelle Yeoh, Jemaine Clement, Oona Chaplin, Edie Falco i Cliff Curtis.

W lipcu Disney poinformował, że przekłada premierę Avatara 2 na 16 grudnia 2022 roku. Pierwotnie widowisko Jamesa Camerona miało trafić na ekrany już w tym roku, później zostało jednak przełożone na 2021. Choć Cameron w tamtym czasie wznowił już prace na planie, studio postanowiło nie ryzykować i raz jeszcze zrobić roszady. Reżyser napisał wówczas oświadczenie, w którym wyraził żal z powodu sytuacji. O rok zostały też przesunięte kolejne sequele – łącznie planowanych jest 5 części.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA