search
REKLAMA
News

Twórca LEGIONU mówi o swoim niezrealizowanym koncepcie na serial osadzony w świecie OBCEGO

Łukasz Budnik

26 września 2020

REKLAMA

Od dłuższego czasu wiadomo, że Ridley Scott wciąż myśli o kolejnej odsłonie ObcegoKilka lat temu w planach była dalsza część oryginalnej serii, być może nawet ignorująca wydarzenia z z trzeciej i czwartej odsłony oraz będąca bezpośrednią kontynuacją Obcego – decydującego starcia. Wtedy z projektem związany był Neil Blomkamp (Dystrykt 9), prace przerwał jednak sam Scott. Nie oznacza to, że pomysł został całkowicie porzucony – istnieje scenariusz części piątej, której bohaterką znów mogłaby być Ripley. Krążyły też plotki o tym, że ma powstać serial osadzony w uniwersum Obcego – okazuje się, że pomysł na niego miał Noah Hawley, twórca seriali Fargo oraz Legion.

Hawley w wywiadzie udzielonym niedawno The Observer przedstawił swój koncept na ten projekt:

Myślałem, że czymś interesującym byłoby poszerzenie horyzontów. Jeśli robisz coś dla telewizji, masz do dyspozycji 10 godzin. Nawet jeśli dwie godziny z tego to czysta akcja, wciąż jest ich osiem do wykorzystania. O czym więc ma opowiadać serial? Próbowałem z nimi o tym rozmawiać. Podobnie jak przy “Legionie”, należało wykonać ćwiczenie: wyrzućmy elementy superbohaterskie i sprawdźmy, czy to wciąż byłby dobry serial. Pozbądźmy się więc Obcego. O czym jest serial? Jakie są motywy, postaci i jaki jest wątek ludzki? Następnie z powrotem wrzucamy tam obcych i mówimy “Świetnie. To nie tylko dramat o ludziach, lecz także coś o obcych!”

Wygląda na to, że w swoim serialu Hawley mocno skupiłby się na ludzkich bohaterach i ich historii. Twórca nie zdradził jednak szczegółów fabuły. Stwierdził za to, że seria Obcy pokazuje ludzkość w jej najgorszym punkcie. Ostatecznie realizacja projektu nie doszła do skutku, prawdopodobnie ze względu na wykupienie Foxa przez Disneya, do którego należy teraz marka.

Chcielibyście zobaczyć serial osadzony w świecie Obcego?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA